Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Zasiłek na dziecko w Holandii
 
Instytucją która zajmuję się wypłacaniem rodzinnego to tzw. SVB (Sociale Verzekeringsbank), Prawo do zasiłku rodzinnego mają osoby zatrudnione w Holandii, których dzieci mieszkają w Polsce lub Holandii (dzieci do 18 roku życia) niezależnie od uzyskiwanych w Holandii dochodów. Kinderbijslag (zasiłek rodzinny) wypłacany jest aż do roku wstecz od momentu wpłynięcia dokumentów do SVB bądź od momentu rozpoczęcia pracy w Holandii.
 
Szacowane wysokości zasiłku rodzinnego od stycznia 2020 r.
 
Na dziecko do 5 roku życia – 221,49  € na kwartał
Na dziecko od 6 do 11 roku życia – 268,95 € na kwartał
Na dziecko od 12 roku życia – 316,41 € na kwartał
 
Należy pamiętać, że w trakcie prowadzenia sprawy (tj. załatwiania zasiłku rodzinnego) SVB (holenderski urząd zajmujący się świadczeniami socjalnymi) może przesłać do Państwa ankiety weryfikujące wcześniej podane dane. Każda ankieta z Holandii będzie miała określony termin odesłania do Holandii dlatego w momencie otrzymania dokumentów z Holandii bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt z naszą Centralą w Opolu.
 
Jedną z często przesyłanych ankiet z SVB jest ta, w której zamieszczane jest m.in pytanie czy przeznaczają Państwo pieniądze na utrzymanie dzieci. Należy wówczas udowodnić, że klienci płacą na utrzymanie 1 dziecko co najmniej 433 € na kwartał.
 
Dla przykładu:
Jeśli posiadają Państwo 1 dziecko minimalna kwota przelana na utrzymanie dziecka to 433 € kwartalnie, w przypadku dwójki dzieci 866 € kwartalnie (433 € na jedno i 433 € na drugie).
Dlatego proszę zadbać w najbliższym czasie o taki przelew na konto żony. Może być równowartość w złotówkach czyli ok. 3700 PLN na 2 dzieci.
 
Decyzja z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej (ROPSu)
Do prawidłowego załatwienia zasiłku rodzinnego z Holandii należy złożyć wniosek o zasiłek rodzinny w Polsce do ROPSu za każdy rok, za który się chce ubiegać o zasiłek z Holandii i na tej podstawie powinni Państwo dostać decyzję o przyznaniu rodzinnego lub odmowa przyznania tego zasiłku. Od kwietnia 2016 dotyczy to również decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania zasiłku wychowawczego, tzw. „500+”.
 
Decyzje te potrzebne są przy zweryfikowaniu który kraj powinien wypłacić zasiłek jako pierwszy i w jakiej kwocie.
W terminie późniejszym w trakcie weryfikacji wniosku holenderski urząd kontaktuje się z odpowiednim ROPSem w celu uzyskania takich informacji i jeśli klienci nie mają złożonego wniosku, to będą najprawdopodobniej wzywani do uzupełnienia informacji i dokumentów.
Zazwyczaj wówczas cała procedura zasiłku z Holandii jest o wiele bardziej wydłużona.
Dodatkowo polskie instytucje nie wystawiają decyzji wstecznych, co również komplikuje sytuację.
Na Państwa prośbę możemy złożyć wniosek o holenderski zasiłek rodzinny bez decyzji z ROPSu, wówczas dostarczają Państwo zaświadczenie z OPSu z zaznaczeniem, w których okresach był pobierany zasiłek rodzinny.
 
Krok po kroku
 
1. Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do złożenia wniosku. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą i pozostałymi wymaganymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika.
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby wnioskowanie o zasiłek było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.

 

 

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie