Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Wyrobienie numeru SOFI/BSN dla współmałżonka
 
Jeśli rozliczając podatek holenderski pracownik chce skorzystać z ulgi Algemene heffingskorting - tzw. rozłąkowego - czyli najprościej mówiąc chcesz rozliczyć się wspólnie z partnerem, wtedy współmałżonkowie potrzebują własny SOFI/BSN numer.
Osoba, która pracowała w Holandii posiada już SOFI/BSN numer. Należy zatem wyrobić SOFI/BSN dla Twojego partnera (przebywającego w Polsce), który nie musi pracować w Holandii, Osoba ta nazywana jest partnerem fiskalnym. Aby rozliczenie wspólne było możliwe, tym samym uzyskanie tzw 'rozłakowego"- dochody światowe obojga panstwa muszą w 90 % pochodzić z Holandii.
 
Kto może zostać partnerem fiskalnym?
 
Według holenderskiego prawa partnerem fiskalnym może zostać współmałżonek jak również konkubent/konkubina pod warunkiem, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe (tzn. są zameldowani pod tym samym adresem).
W przypadku wyrobienia numeru SOFI/BSN dla konkubenta/konkubiny, niezbędne jest notarialne potwierdzenie konkubinatu oraz potwierdzenie wspólnego zameldowania. W Holandii konkubinat posiada swoje regulacje prawne, w Polsce natomiast takie regulacje nie istnieją.
 
UWAGA!
Nie zajmujemy się wyrabianiem SOFI/BSN numeru dla osoby, która planuje wyjechać do pracy do Holandii. Takim osobom SOFI/BSN numer wyrabia pracodawca zaraz po przyjeździe do Holandii.
 

 

 

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie