Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Rozliczenie podatku z Belgii
 
Dokumenty do pobrania Kalkulator
 
O zwrot podatku z Belgii może się starać podatnik, który legalnie pracował w Belgii oraz, miał pobrane zaliczki na podatek dochodowy przez pracodawcę. Rozliczyć się z urzędem skarbowym możemy do 3 lat wstecz.  Jeśli podatnik otrzymał wezwanie do rozliczenia z Federale Overheidsdienst Financien, powinien złożyć deklarację niezwłocznie. Nasza firma specjalizuje się w sprawnym i kompetentnym załatwianiu wszelkich formalności na rzecz klientów od momentu przekazania nam dokumentów do momentu uzyskania decyzji podatkowej z Belgii.
 
Realizujemy rozliczenia podatku tylko dla podatników będących nierezydentami
 
Czy rozliczenie jest obowiązkowe?
 
Tak, rozliczenie podatku z Belgii jest obowiązkowe dla osób, które legalnie pracowały w tym kraju.

Jeśli podatnik posiada współmałżonka, wtedy ma obowiązek rozliczenia wspólnego z małżonkiem. Takie rozliczenie niesie za sobą szereg korzyści szczególnie gdy współmałżonek nie zarabia lub jego dochody są niskie.

 

Rezydent czy nierezydent?
 
Rezydentem podatkowym w Belgii będą przede wszystkim Ci, którzy mają stałe zameldowanie w tym kraju. Osoby te otrzymują automatycznie wezwanie między kwietniem a czerwcem oraz muszą się rozliczyć w wersji papierowej do końca czerwca (termin rozliczenia on-line jest nieco dłuższy).
Nierezydenci, to Ci, którzy nie mają stałego meldunku w Belgii, pracują w tym kraju, ale ich centrum interesów osobistych i/lub gospodarczych jest w innym kraju (np. w Polsce).
 
Nierezydenci, którzy rozliczają się po raz pierwszy zazwyczaj nie otrzymują automatycznie deklaracji, muszą o nią wnioskować w urzędzie skarbowym na specjalnym formularzu. Następnym razem powinni automatycznie dostać deklarację imienną oraz załącznik (wzór). Termin rozliczenia trwa zazwyczaj od końca sierpnia do początku października, a więc nie ma wiele czasu, dlatego najlepiej jest odpowiednio wcześniej przygotować już wszystkie niezbędne dokumenty i zgłosić się do naszej firmy. Pomożemy w całej procedurze rozliczeniowej oraz w razie potrzeby będziemy kontaktować się z urzędnikami w sprawie rozliczenia podatku.
 
Dochody wykazywane przez podatnika przy rozliczeniu podatku w Belgii
 
W trakcie rozliczenia podatku z Belgii należy przedstawić i udokumentować wszystkie dochody z wszystkich innych krajów, w których się pracowało, np. z Polski, Niemiec itd. Dzięki temu urzędnicy mogą poprawnie przypisać podatnika do grupy podatkowej oraz określić prawo do ulg podatkowych. Dochody te również są weryfikowane pod względem unikania podwójnego opodatkowania. Dodatkowo proszę pamiętać o ujawnieniu dochodów współmałżonka.
 
Możliwośc uzyskania pełnego zwrotu podatku
 
Gdy dochody podatnika nie przekraczają kwoty wolnej od podatku (za rok podatkowy 2016 jest to kwota 7420 €) oraz dochody z Belgii stanowią minimum 75% dochodów ogólnych z wszystkich krajów wówczas możliwe jest odzyskanie pełnego zwrotu podatku. W pozostałych przypadkach sytuacja nie jest już taka oczywista.


Belgijska karta podatkowa fiche/indywiduale rekening/loonbony?

Podstawą do rozliczenia podatku z Belgii jest karta podatkowa fiche / loonfiche / fiche de remunerationsFiche z bezrobotnego wydane przez pracodawcę. Dokument ten powinien zostać wydany przez pracodawcę do kwietnia kolejnego roku. Jeżeli pracownik go nie otrzyma, to powinien o niego wnioskować do pracodawcy, ponieważ na nim znajdują się wszystkie niezbędne dane do rozliczenia (kwoty dochodu, podatku oraz Nationaal Nummer). Dokumentami zastępczymi dla karty podatkowej może być roczne zestawienie płacowe Individuele rekening lub otrzymane comiesięczne odcinki płacowe loonbrief / loonbon / Fiche de Salaire / Bulletin de Paie (potrzebne są wszystkie paski wypłat z całego okresu zatrudnienia).

Czas trwania rozliczenia

Okres oczekiwania to 6-12 miesięcy.

Rozultat rozliczenia

Rezultat rozliczenia jest uzależniony od wielu czynników, m. in. od składek pobranych na podatek przez pracodawcę, od ogólnej sytuacji finansowo – rodzinnej, od przyznanych ulg oraz od pozostałych dochodów uzyskanych przez podatnika i jego współmałżonka, dlatego  wynikiem końcowym rozliczenia może być zwrot lub dopłata, ostateczny wynik będzie widoczny na decyzji podatkowej.

 

Krok po kroku

1. Otrzymałeś już kartę podatkową? Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią karty podatkowej i pozostałymi wymaganymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika lub zaznacz na ankiecie opcję płatności po rozliczeniu (szczegóły w cenniku usług).
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.
 
Dokumenty do pobrania Kalkulator
 

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie