Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Rozliczenie podatku z Danii
 
Dokumenty do pobrania

O zwrot podatku z Danii może się starać każdy, kto legalnie pracował w Danii i miał odprowadzony podatek od wynagrodzenia. Rozliczenie podatku z Danii jest obowiązkowe, a deklaracje podatkową należy złożyć do 1 lipca danego roku (za rok ubiegły). Korektę rozliczenia dokonujemy do 3 lat wstecz.

 
Dokumenty niezbędne do rozliczenia
 
Årsopgørelse - rozliczenie roczne przesyłane przez duński urząd skarbowy, dokument ten zawiera wysokość dochodu oraz wysokość potrącanych podatków w czasie danego roku podatkowego.
Payslipy - miesięczne odcinki z wypłaty.
 
Deklarację podatkową można przesłać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem Internetu. Jednak urząd skarbowy dużo chętniej i szybciej dokonuje rozliczeń sporządzanych on-line. Do rozliczenia on-line potrzebny jest aktualny TastSelv-kode (8 cyfrowy numer, który jest hasłem potrzebnym do zalogowania się do systemu). Kod można zamówić na stronie urzędu: www.tastselv.skat.dk.
 
Jeśli nie wiesz jak tego dokonać, zgłoś się do nas a my zrobimy to za Ciebie (podaj nam tylko swój CPR numer i wpłać zaliczkę 100 PLN) ). Zamówiony kod zostanie przysłany na adres, który podatnik podał w urzędzie (SKAT) jako adres korespondencyjny.
 
Ulgi możliwe do uzyskania
 
• koszty dojazdu z Danii do Polski i z Polski do Danii, można je rozliczyć również ryczałtowo (SKAT ustala stawkę za każdy kilometr)
• koszty poniesione na zakwaterowanie,
• koszty poniesione na wyżywienie,
 
Do rozliczenia nie trzeba przedstawiać rachunków ani faktur, natomiast duński urząd skarbowy ma 7 lat na sprawdzenie czy faktycznie podane koszty były ponoszone, więc dokumenty takie powinno przechowywać się w domu. Zwracamy na to szczególną uwagę, gdyż ostatnimi czasy Urząd coraz częściej korzysta z tego prawa i przeprowadza tzw. kontrole skarbowe.
 
Termin rozliczenia
 
Od momentu kiedy urząd skarbowy w Danii otrzyma zeznanie podatkowe ma 6 miesięcy na jego rozpatrzenie, szybkość rozpatrywania deklaracji zależy od urzędu.
Po weryfikacji zeznania podatkowego urząd skarbowy przesyła ostateczne rozliczenie podatkowe – Arsopgorelse, na którym widnieje informacja o zwrocie lub dopłacie podatku. Jeśli należy Ci się zwrot podatku i posiadasz zarejestrowane NemKonto to pieniądze zostaną przelane na to konto.
 
NemKonto
 
NemKonto to konto, które podatnik będąc w Danii podaje w duńskim urzędzie skarbowym (SKAT) jako konto, na które SKAT ma przelać ewentualny podatek. NemKontem może być to konto duńskie lub konto polskie złotówkowe (nie może to być konto polskie walutowe).
 
Uwaga!

Podczas rozliczenia nie ma możliwości zmiany numeru konta, na które ma zostać przelany zwrot podatku
Podatnik, który rozlicza swój podatek, dwa razy otrzymuje Arsopgorelse:
• pierwszy raz w marcu w roku następującym po roku, w którym pracował w Danii - jest to wstępne rozliczenie, które zrobił urząd skarbowy SKAT, możemy do 1 lipca zrobić korektę doliczając ulgi,
• drugi raz kilka miesięcy po rozliczeniu, jest to decyzja, którą wystawia urząd po uwzględnieniu ulg.
Krok po kroku
 
1. Otrzymałeś już kartę podatkową? Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią karty podatkowej i pozostałymi wymaganymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika.
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.
Oczekuj na korespondencję z Danii – w przeciwieństwie do konkurencji podajemy adresy korespondencyjne naszych klientów, aby mogli mieć wgląd w przebieg rozliczenia!

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie