Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Rozliczenie podatku z Irlandii
 
Dokumenty do pobrania
 
Wszystkie osoby legalnie pracujące w Irlandii mają potrącane zaliczki na podatek dochodowy. W tym celu należy złożyć w irlandzkim urzędzie podatkowym deklarację podatkową uwzględniającą wszystkich pracodawców.
Rok podatkowy w Irlandii trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. O zwrot podatku można ubiegać się po zakończeniu roku podatkowego.
Rozliczenia można dokonać do 4 lat wstecz.
Dokumenty podatkowe można wysłać również przed zakończeniem roku podatkowego, jednak jest to równocześnie zobowiązanie do nie podejmowania żadnej pracy na terenie Irlandii do 1 stycznia kolejnego roku.
 
Kwota wolna od podatku
 
Na każdy rok urząd określa kwotę zarobków zwolnioną z podatku., aktualnie jest to 16.500 €. Jeśli suma dochodów nie przekroczyła tej kwoty to uzyskać można pełny zwrot potrąconego podatku.
 
Dokumenty potrzebne do odzyskania podatku
 
• oryginały dokumentów P45, P60
• w przypadku braku wymienionych dokumentów – ostatnie payslipy wraz z dokładną nazwą i adresem pracodawcy (dodatkowa opłata 20 € + 23% VAT).
• wyraźną kopię aktualnego dowodu osobistego
 
O czym należy pamiętać podczas pobytu w Irlandii?
 
Ważne jest by podatnik kończący pracę pamiętał o konieczności odebrania od pracodawcy dokument P45 (podsumowanie osiągniętych zarobków i potrąconych podatków) lub by się upewnił, że pracodawca posiada aktualny adres zameldowania podatnika w Polsce,
Sytuacja wygląda podobnie względem dokumentu P60( podsumowanie osiągniętych zarobków i potrąconych podatków w skali całego roku podatkowego) wystawianym po 1 stycznia (koniec roku podatkowego w Irlandii).
Należy również pamiętać o zachowaniu ostatnich payslip-ów od wszystkich pracodawców oraz dokładnych nazw i adresów pracodawcy.
 
Koszt usługi
 
Przed rozliczeniem wyliczymy szacunkową kwotę zwrotu oraz kwotę naleznej prowizji, którą należy uregulować przed rozliczeniem. Klient otrzyma zwrot w formie czeku, który przyjdzie na wskazany przez klienta adres lub w formie przelewu na konto w Irlandii.
 
W przypadku rozliczenia na podstawie ostatniego payslipa pobierana jest dodatkowa opłata wysokości 20 Euro + 23% VAT.
 
Czas oczekiwania na rozliczenie
 
Procedura zwrotu podatku z Irlandii trwa 2-3 miesiące, zdarza się jednak, że rozliczenie wymaga dodatkowych wyjaśnień i uzupełnień, co powoduje wydłużenie procedury (w przypadku rozliczenia na podstawie payslip-ów czas oczekiwania na rozliczenie się wydłuża).
 
Krok po kroku
 
1. Otrzymałeś już kartę podatkową? Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią karty podatkowej i pozostałymi wymaganymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika.
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie