Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Rozliczenie podatku z Norwegii
 
O zwrot podatku z Norwegii może się starać każdy, kto pracował w Norwegii i miał odprowadzony podatek od wynagrodzenia. Do jego potrącania z pensji i przekazywania do odpowiedniego urzędu skarbowego zobowiązany jest pracodawca. Po zakończeniu roku podatkowego, który pokrywa się z rokiem kalendarzowym, należy złożyć roczne rozliczenie podatkowe do norweskiego urzędu skarbowego (Skatteetaten). Rozliczenie jest obowiązkowe i dokonuje się go co roku.
 
Ustawowy termin składania rozliczeń podatkowych za rok poprzedni mija 30 kwietnia, lecz bez żadnych konsekwencji możesz wysłać deklarację do końca maja bieżącego roku. Jeśli deklaracja podatkowa nie zostanie dostarczona do urzędu skarbowego w ustawowo określonym terminie, wystawienie decyzji podatkowej może przedłużyć się nawet do 6 miesięcy. Istnieje możliwość przedłużenia terminu rozliczenia, lecz należy mieć konkretny powód , np. oczekiwanie na tłumaczenie dokumentów.
 
Gdy podatnik nie zdąży rozliczyć się w ustawowym terminie, należy zaczekać na decyzję którą wystawi urząd (sam rozliczy podatnika), a następnie zgłosić się do nas celem złożenia korekty urzędowego rozliczenia. Na złożenie korekty podatnik ma czas do roku od daty wystawienia decyzji podatkowej (Skatteopjjor/Tax Assessment).

Jeśli klient się nie rozliczy to norweski urząd skarbowy sam wystawi decyzję. Należy pamiętać, że urząd ma prawo do naliczenia kary za nierozliczenie się w terminie. A dodatkowo urząd przy rozliczeniu nie bierze pod uwagę żadnych przysługujących podatnikowi ulg. Zatem rezultat tego rozliczenia nigdy nie będzie tak korzystny, jak ten kiedy rozliczysz się z uwzględnieniem ulg podatkowych.
 
Jeśli będziesz chciał się rozliczać za pośrednictwem naszej firmy to w razie konieczności możemy w Twoim imieniu złożyć podanie z prośbą o przedłużenie terminu lub sporządzimy korektę rozliczenia, które zrobił urząd.
 
Ulgi możliwe do uzyskania w Norwegii
 
1. Podatnik, który posiada w Polsce rodzinę
Gdy klient posiada wspólny dom z dziećmi i/lub małżonką, którzy mieszkają w Polsce, to jest uważany za osobę dojeżdżającą.
Dokumenty niezbędne do uzyskania ulgi:
- akt małżeństwa na druku europejskim;
- akt urodzenia dziecka na druku europejskim;
- zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu z rodziną (tłumaczenie przysięgłe j. angielski);
- bilety (udokumentowanie od 3 do 4 podróży do Polski w ciągu roku).
 
2. Podatnik stanu wolnego
Podatnik stanu wolnego, to osoba, która nie posiada rodziny, jak i też osoba żyjąca w konkubinacie. Jeżeli jednak podatnik mieszka razem z własnymi dziećmi, to jest uważany za osobę dojeżdżającą z rodziną. Skorzystać z tej ulgi może również podatnik który posiada mieszkanie w Norwegii którego metraż nie może przekroczyć 30m2 na 1 osobę. Jeżeli metraż został przekroczony, to niestety nie możesz ubiegać się o ulgę „status pendlera".
a. osoba stanu wolnego, która w danym roku miała mniej niż 22 lata
Dokumenty niezbędne do uzyskania ulgi:
- akt urodzenia na druku europejskim;
- zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu z rodzicami (tłumaczenie przysięgłe j. angielski;
- bilety (udokumentowanie podróży do Polski co 6 tygodni).
b. osoba stanu wolnego, która w danym roku miała więcej niż 22 lata
Dokumenty niezbędne do uzyskania ulgi:
- zaświadczenie o zameldowaniu (tłumaczenie przysięgłe j. angielski);
- posiadasz samodzielne mieszkanie w Polsce (akt własności nieruchomości lub umowa o wynajem);
- bilety (udokumentowanie podróży do Polski co 3 tygodnie).
 
Powyżej przedstawiona jest tylko jedna z ulg. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie ulgi Ci się należą – skontaktuj się z nami a doradzimy Ci jakie rozliczenie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.
 
Krok po kroku
 
1. Otrzymałeś już kartę podatkową? Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 40 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią karty podatkowej i pozostałymi wymaganymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika lub zaznacz na ankiecie opcję płatności po rozliczeniu (szczegóły w cenniku usług).
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.
Oczekuj na korespondencję z Norwegii – w przeciwieństwie do konkurencji podajemy adresy korespondencyjne naszych klientów, aby mogli mieć wgląd w przebieg rozliczenia!
 

 

 

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie