Strona główna 9 Belgia 9 Czy belgijski urząd skarbowy informuje polski?

Czy belgijski urząd skarbowy informuje polski?

sty 25, 2023

Wielu zadaje sobie pytanie czy belgijski urząd skarbowy informuje zagraniczne urzędy w tym polski o osiągniętych za granicą dochodach. Jest to dylemat który jest ściśle powiązany z zapytaniem Czy belgijski urząd skarbowy informuje polski? Odpowiedź na to pytanie jest jedna, tak!

Jesteśmy w Unii Europejskiej i czy nam się to podoba czy nie. Mamy obowiązek wykazać wszystkie dochody osiągnięte za granicą w polskim urzędzie skarbowym. W przeciwnym wypadku prędzej czy później zatajenie dochodów odbije nam się czkawką.

Czy belgijski urząd skarbowy informuje polski?

Jak funkcjonują urzędy skarbowe na terenie Unii Europejskiej?

Urzędy skarbowe wszystkich krajów UE funkcjonują w ramach jednego zbiorczego sytemu, oznacza to, że jeśli złożymy niepełne rozliczenie podatku w Polsce to urząd i tak się do nas odezwie w tej sprawie z wezwaniem do dokonania korekty. Urzędy w ramach tego jednego systemu kontaktują się ze sobą i przepływ tych informacji jest z roku na rok coraz sprawniejszy.

Składając deklarację podatkową w polskim urzędzie skarbowym, informujemy polski urząd skarbowy nie tylko o dochodzie osiągniętym w Belgii, lecz również o wysokości podatku odprowadzonego w Belgii. Zatem zeznanie podatkowe składane w naszym kraju musi być pełne, tzn. musi zawierać informacje o dochodach z Belgii, jak również z innych krajów.

Kto ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Polsce?

Obowiązek złożenia rozliczenia w Polsce mają wszystkie te osoby, które pracowały zarobkowo tylko w Polsce, jak również ci którzy osiągnęli zagraniczne dochody. Ważne jest aby poprawnie określić rezydenturę podatkową w danym kraju.

Osoby które otrzymały wezwanie do złożenia wyjaśnień w związku ze złożeniem zeznania podatkowego w Polsce zapewne nie wykazały pełnego dochodu w zeznaniu.

Jeśli nie mając świadomości złożyliśmy do Polskiego urzędu skarbowego deklarację o niepełnym dochodzie, urząd zwróci się do nas z wezwaniem o dodanie korekty. Jedynym sposobem na unikniecie kary jest złożenie razem z korektą deklaracji podatkowej tzw. “czynnego żalu”.

Zwrot podatku z Belgii z poprzedniego roku również powinien być wykazany przez składającego deklarację podatkową. Jeśli rozliczenie podatku w Polsce sprawia Ci trudność napisz do nas.

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Kto ma obowiązek rozliczenia podatku z Belgii?

Każda osoba legalnie pracująca w Belgii ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej na terenie Belgii.

Jeśli byłeś w związku małżeńskim masz obowiązek złożenia rozliczenia wspólnego z małżonkiem. Wtedy do belgijskiego urzędu skarbowego należy złożyć rozliczenie wspólne.

Pracując legalnie na terenie Belgii możesz starać się również o zwrot podatku. Jeśli procedura rozliczeniowa wydaje Ci się trudna, napisz do nas! Odzyskamy dla ciebie Twój podatek!

Czy belgijski urząd skarbowy informuje polski?

Podsumowanie

To właśnie belgijski urząd skarbowy przyjmie Twoją deklarację podatkową jeżeli pracowałeś w tym kraju. Rozliczenie podatkowe jest tam obowiązkowe, w przypadku osób w związku małżeńskim masz obowiązek rozliczenia wspólnego. Rozliczenie wspólne obejmuje dochody zarówno Twoje jak i Twojego współmałżonka.

Pominięcie nałożonego przez system podatkowy obowiązków może skutkować ukaraniem podatnika lub wezwaniem go do korekty złożonej deklaracji. Umiejętne przygotowanie rozliczenia skutkować będzie najkorzystniejszą decyzją jaką może wydać urząd skarbowy, która może obejmować zwrot podatku.

TimeTax - rozliczenie podatku z zagranicy

Od 2008 roku rozliczamy podatki zza granicy (Niemiec, Holandii, Austrii, Belgii, Anglii, Szwecji). Dla naszych klientów uzyskujemy także zasiłki rodzinne – z Niemiec oraz Holandii.

Rozliczenie online

Wdrożyliśmy najwygodniejszą formę rozliczenia zarobków – rozliczenie zdalne poprzez aplikację mobilną do rozliczenia podatku lub formularz umożliwiający przesłanie deklaracji . Klienci, o bardziej tradycyjnym podejściu mogą skorzystać z pomocy jednego z 70 Punktów Obsługi Klienta TimeTax. Zlokalizowanych na terenie całej Polski, których pracownicy pomagają w wypełnieniu niezbędnych dokumentów.

Rozliczenie podatku z Belgii w Polsce online także nie stanowi dla nas trudności - z dowolnego miejsca na świecie możesz przesłać do nas ankietę oraz niezbędne załączniki. My zajmiemy się opracowaniem deklaracji i przesłaniem kompletnych danych do urzędu. Nasza aplikacja pozwala na śledzenie statusu sprawy, więc kiedy tylko zechcesz będziesz mógł sprawdzić jaki jest etap realizacji Twojego rozliczenia. Słowem - z nami masz zwrot podatku w kieszeni 😉

Kalkulacja wyniku rozliczenia i umowa na usługę

Zanim podpiszesz umowę na usługę odpowiemy na pytanie "ile mogę uzyskać?" To pytanie, które nurtuje większość naszych klientów. Więc z min. 95% dokładnością odpowiadamy na to pytanie jeszcze przed podpisaniem umowy. A jeśli o umowie mowa zawsze działamy na podstawie jednorazowej umowy. Brak u nas abonamentu na usługi związane z podatkiem – każde rozliczenie to odrębna umowa, a tym samym sprawa.

Nasi klienci doceniają proponowane opcje płatności – to nasi klienci określają czy chcą zapłacić „z góry” czy dopiero po momencie kiedy urząd zagraniczny zwróci podatek. Szczegóły te jasno określamy w naszej umowie.

Naszej usługi nie zamykamy po przesłaniu deklaracji

Realizacji usługi nie zamykamy po przesłaniu deklaracji, a dopiero po uzyskaniu zwrotu. Dzięki temu nasi Klienci mogą bezpłatnie zwracać się do nas o weryfikację korespondencji z urzędu.

4.7/5 (8)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też