Rozliczenie podatku z zagranicy ONLINE

Nie masz czasu na wizyty w oddziałach? Wolisz załatwiać ważne sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu?

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozwiązanie! Teraz rozliczenie podatku wykonasz w domu lub jakimkolwiek innym dogodnym dla Ciebie miejscu. Usiądź wygodnie, odpowiedz na kilka prostych pytań, załącz potrzebne dokumenty z listy.

Wszystko prześlesz do nas za pomocą intuicyjnego formularza, a my zajmiemy się formalnościami. To tylko 10 min, w trakcie których zyskasz pewność, że wynik Twojego rozliczenia będzie najkorzystniejszy.

Oferujemy coś więcej niż tylko rozliczenie podatku, oferujemy Ci to co najcenniejsze, czyli dodatkowy czas. Zastanawiałeś się co z nim zrobisz? Możesz go spędzić na wiele sposobów, ten wybór pozostawiamy Tobie.

Wszystko szybko, wygodnie i zdalnie! Tak działa TimeTaxOnline !

Jak wygląda rozliczenie online, krok po kroku?

Rozlicz się online

Jak wygląda rozliczenie online, krok po kroku?

KROK 1: Przejdź do aplikacji i załóż bezpłatne konto klienta

Dzięki temu będziesz mógł się zalogować, zakładać sprawy oraz śledzić na bieżąco status swojego rozliczenia

1
N
Konto
2
N
Kraj
3
N
Formularz
4
N
Dokumenty
5
N
Płatność
6
N
Wyślij
poprzedni krok
następny krok

Dlaczego warto skorzystać
z TimeTax Online?

Dlaczego warto skorzystać
z TimeTax Online?

Rozliczysz się z dowolnego miejsca na Ziemi, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu

U nas wybierasz formę płatności jaka Ci odpowiada

Korzystając z TimeTax Online wybierasz najprostszy sposób rozliczenia podatku z zagranicy

Uwzględnimy wszystkie dostępne ulgi podatkowe, dzięki czemu uzyskasz najwyższy możliwy zwrot.

Każde Twoje rozliczenie weryfikowane jest przez wykwalifikowanych specjalistów.

Na każdym etapie współpracy, możesz liczyć na pełne wsparcie naszych doradców.

W Twoim imieniu będziemy kontaktować się z zagranicznymi urzędami oraz odpowiadać na korespondencję w ramach realizowanego rozliczenia, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Masz pytania?

infolinia

774 455 030

email

kontakt@timetax.pl

Zwrot podatku z zagranicy to nic innego jak rozliczenie podatkowe, którego wynikiem jest odzyskanie nadpłaconego podatku.

Podatek zapłacony za granicą przez Twojego pracodawcę może być w różnej wysokości. Istnieją także przypadki, w których pracodawca nie ma obowiązku w ogóle odprowadzać podatku. Dlatego czasem rozliczenie z zagranicy może się wiązać z dopłatą. Na sumę zwrotu główny wypływ ma więc właśnie wysokość odprowadzonego podatku oraz jego stosunek do uzyskanych globalnie dochodów.

Nie zawsze jest możliwość, aby odzyskać cały odprowadzony podatek w danym roku podatkowym. Pamiętajmy, że każdy kraj chce, aby płacić w nim jak najwyższe podatki, a każde z poszczególnych państw charakteryzuje inne prawo podatkowe. To sprawia, że wszystkie rozliczenia podatkowe z zagranicy zawsze wymagają indywidualnego podejścia.

Decydując się na rozliczenie z wykazaniem poniesionych kosztów oraz ulg podatkowych (do których prawo musi podatnikowi przysługiwać) można uzyskać spory zwrot podatku z zagranicy lub uniknąć dopłaty.

Wykonamy dla Ciebie skrupulatne przeliczenie dochodu i przeanalizujemy jaki podatek zapłacony został za granicą. Uwzględnimy także poniesione przez Ciebie koszty i na podstawie przesłanych dokumentów dokonamy kalkulacji, w jakiej wysokości możesz uzyskać zwrot podatku z zagranicy. Ty ocenisz czy zagraniczny podatek obliczony jako możliwy do zwrotu skłoni Cię do przesłania do urzędu deklaracji dot. podatku dochodowego.

Odzyskanie podatku to nic trudnego! Aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku skorzystaj z jednej z 3 metod:

1. Pobierz i wypełnij komplet dokumentów do konkretnej usługi, zgromadź niezbędne dokumenty i wyślij zestaw na adres TimeTax w Opolu.

2. Udaj się do jednego z 70 Punktów Obsługi i uzyskaj fachową pomoc w sprawie formalności. Nasz POK prześle zgromadzone dokumenty do centrali TimeTax w Opolu, a my zajmiemy się odzyskaniem podatku obliczonego jako do zwrotu.

3. Skorzystaj z najszybszej i najwygodniejszej metody rozliczenia online. Zakładając konto na stronie https://rozliczpodatekonline.pl/ ograniczysz formalności do minimum, a wszystkie dane zostaną przez nas ekspresowo zweryfikowane.

Po otrzymaniu dokumentów my zajmiemy się analizą Twojej sprawy, kalkulacją jak najwyższego zwrotu i wysłaniem deklaracji podatkowej do urzędu. W tym czasie Ty możesz spokojnie czekać na zwrot podatku z zagranicy.

Aby dokonać rozliczenia podatku będzie Ci potrzebna głównie: karta podatkowa od zagranicznego pracodawcy, potwierdzenie uzyskanych świadczeń w obcym państwie, potwierdzenie konta oraz potwierdzenia ponoszonych kosztów z zagranicy czy informacja odnośnie dochodów uzyskiwanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W wielu przypadkach należy dokonać dodatkowo rozliczenia polskiego podatku dochodowego. Szczegółowy spis dokumentów i informację o tej konieczności znajdziesz w konkretnym komplecie dokumentów.

Często nie jest konieczne posiadanie konta walutowego. Pamiętaj jednak, że urzędy skarbowe wykonują przelewy z zagranicy w walucie, która obowiązuje w danym kraju. Jeżeli zatem na konto złotówkowe trafi przelew w obcej walucie - Twój bank dokona przewalutowania najprawdopodobniej korzystając z niekorzystnego dla Ciebie kursu. Warto więc przemyśleć czy do zwrotu podatku z zagranicy nie użyć konta walutowego.

Obowiązek rozliczenia w Polsce posiada podatnik, który jest polskim rezydentem podatkowym. Jeżeli pracujesz tylko w Polsce to urząd dokona za Ciebie automatycznego rozliczenia podatku dochodowego. Rozliczenie osób fizycznych odbywa się kilkoma metodami, ale system urzędu wybierze najprostszą z nich. Nie uwzględni przysługujących Ci ulg (np. ulgi na dzieci, za Internet albo ulgi termomodernizacyjnej), a przez to rozliczenie będzie dla Ciebie mniej korzystne.

Uzyskując natomiast dochody za granicą powinniśmy wykonać rozliczenie wykazując zarobki ze wszystkich krajów. Tylko po złożeniu poprawnego zeznania w polskim urzędzie skarbowym będziemy w stanie zdobyć zaświadczenie potwierdzające wysokość dochodu uzyskanego w Polsce. Taki dokument jest najczęściej konieczny, aby opracować deklarację dot. podatku z zagranicy.

Czasami po uwzględnieniu wynagrodzenia z Polski i wykazaniu dochodów zagranicznych niezbędna jest dopłata do polskiego urzędu. Urząd skarbowy będzie wówczas oczekiwał wpłaty na swoje konto. Pamiętaj również, że jeżeli nie rozliczysz się w terminie urząd ma prawo wystawić Ci wezwanie, a także naliczyć kary z odsetkami.

Polska z wieloma krajami ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania mają jednak różne zapisy, a prawo cały czas się zmienia. Tak samo w Polsce jak i za granicą. Podatek dochodowy jest natomiast dochodem budżetu państwa. Nic dziwnego zatem, że kraje tworzą prawo mające przynosić jak największe zyski państwu.

Aby mieć pewność, że zostaniesz rozliczony poprawnie, a wszystkie przysługujące Ci ulgi zostaną uwzględnione, przekaż zeznanie roczne w fachowe ręce. Prześlij do nas potwierdzenia wynagrodzenia z zagranicy oraz, jeżeli także podjąłeś w Polsce pracę - PIT 11. Przeanalizujemy wówczas Twoje dokumenty i dokonamy rozliczenia podatku.

W wielu krajach składanie rozliczeń podatkowych jest obowiązkowe. Często prawo wymaga, aby rozliczać się co roku w wyznaczonym terminie. Dzięki temu możemy uniknąć nałożenia kary z zagranicznego urzędu skarbowego spowodowanej brakiem złożenia deklaracji podatkowej.

Na przykład, podatnik mający w Niemczech 3 klasę podatkową, ma ustawowo obowiązek złożenia rozliczenia podatkowego przed niemieckim urzędem skarbowym do 31 lipca. Za rok 2021 urząd jednak przedłużył termin do 31 października, jest więc więcej czasu na odzyskanie podatku.

Dochód każdego podatnika podlega opodatkowaniu, ale nie każdy musi się rozliczyć w terminie wyznaczonym przez urząd skarbowy. Brak obowiązku podatkowego nie jest przeszkodą w odzyskaniu podatku z zagranicy. Jeżeli kalkulacja wykaże, że skutkiem złożenia zeznania podatkowego będzie zwrot - warto się rozliczyć.

Złożenie deklaracji może być obowiązkowe również i w Twoim przypadku. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać informację czy i Ty musisz złożyć dokumenty do urzędu skarbowego i się rozliczyć.

Najpopularniejsze koszty, które mogą zwiększyć zwrot zagranicznego podatku, to prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego czy odliczenie kosztów codziennych dojazdów do pracy. Aby uwzględnić je w rozliczeniu należy dobrze je udokumentować. Na przykład, można przedstawić kopie rachunków za dojazdy, bilety lotnicze, kolejowe czy autobusowe, a także kopię dowodu rejestracyjnego samochodu.

Jest również szansa na wpisanie do zeznania podatkowego zakupu literatury fachowej, sprzętu, odzieży roboczej (a także jej czyszczenia), płatności za odbycie szkoleń czy kursów podczas pobytu za granicą. Wystarczy, że służą Ci one do wykonywania pracy lub są z nią związane.

Odzyskać podatek z zagranicy pomaga też przedstawienie potwierdzeń opłat czynszu za mieszkanie w obcym państwie, opłat za telefon, Internet oraz kosztów innych usług abonamentowych ponoszonych w ciągu całego roku podatkowego.

Diety najczęściej nie podlegają opodatkowaniu, jednak ważne jest aby zagraniczny pracodawca wystawił potwierdzenie na co zostały przeznaczone. Pozwoli to uniknąć ich opodatkowania.

Za granicami kraju podatnicy ponoszą wiele wydatków. Aby zwrot podatku z zagranicy był jak największy warto zatem zbierać potwierdzenia wszystkich ponoszonych kosztów i uwzględnić je w zeznaniu podatkowym składanym w urzędzie.

W zależności od rozliczanego kraju, cena za pełne rozliczenie podatku to koszt między 100 zł a 500 zł, po wybraniu opcji płatności z góry. Przy opcji prowizyjnej opłatą jest to 12% ze zwrotu podatku jednak nie mniej niż 110€ (lub GBP w przypadku Wielkiej Brytanii).

Szczegółowy cennik dotyczący wszystkich usług oraz zwrotu podatku z każdego kraju znajdziesz na stronie www.timetax.pl/cennik/ .

Urząd każdego kraju ma inne regulacje co do terminu opracowania deklaracji. W wielu przypadkach zwrot podatku uzyskuje się już po 3 miesiącach. Jednakże zdarzają się sytuacje gdzie zwrot otrzymano nawet po kilku latach.

Szczegóły terminów wypłat znajdziesz w zakładce danego kraju:

lub kontaktując się bezpośrednio z naszymi pracownikami pod numerem 774 455 030.

W Polsce można szybko sprawdzić status złożonej deklaracji w sposób elektroniczny. Wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i sprawdzić czy wykonano już przelew.

W przypadku innych rozliczanych przez nas krajów najczęściej należy skontaktować się z urzędem telefonicznie bądź pisemnie. Jeżeli Twoje rozliczenie trwa dłużej niż przewidziano - skontaktuj się z nami.