Strona główna 9 Anglia 9 Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy?

Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy?

lut 3, 2023

Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy? Niemcy, Holandia, Austria, Belgia i jeszcze kilka innych krajów jest często wybieranych przez Polaków jako kierunek migracji w celach zarobkowych. Osiąganie dochodów za granicą wiąże się z koniecznością (lub możliwością) złożenia deklaracji podatkowej za granicą.

Formalności administracyjne szczególnie te finansowe sporo wymagają od petentów, szczególnie wiedzy, ale czasem także i cierpliwości. Co dają w zamian? Odpowiedź jest prosta. Wiedza zastosowana w trakcie wypełniania deklaracji podatkowej, owocuje zwrotem podatku lub maksymalnym zmniejszeniem należności wobec urzędu skarbowego. W efekcie na konto podatnika wpływają dodatkowe Euro, nawet po zakończeniu pracy w danym kraju.

Średnie zwroty podatku naszych klientów to kwoty powyżej 1500 Euro. Warto więc potraktować rozliczenie podatku jako szansę na ekstra pieniądze z zagranicy.

Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy?

Skąd brać wiedzę niezbędną do poprawnego rozliczenia?

W sieci, jest mnóstwo poradników jak się rozliczać dodatkowo, każdy z urzędów na swojej stronie publikuje informacje dotyczące procedur podatkowych i ulg. Czy więc można rozliczyć się samemu? Tak, wymaga to jednak poświęcenia czasu na wyszukanie wiarygodnych informacji (poradniki, webinary), zweryfikowanie opublikowanych tam informacji na stronach urzędów lub w przepisach podatkowych.

Podatnicy chcący dokonać rozliczenie dochodów z Niemiec i Polski często szukają przykładów w Internecie. Nie zalecamy jednak kopiowania czyjejś deklaracji w celu dokonania swojego rozliczenia. Może to poskutkować wieloma problemami i przepisaniem nieprawidłowych danych.

Jak samodzielnie rozliczyć podatek z Niemiec?

Samodzielne wypełnienie i przesłanie deklaracji ułatwiają rozmaite narzędzia. Przykładem jest SpeedTax – za 139 zł podatnik może wypełnić niemiecką deklarację podatkową i przesłać ją do urzędu. Jest to profesjonalne narzędzie, dzięki któremu można przekazać urzędowi wszystkie informacje dotyczące zeznania podatkowego.

Takie narzędzie umożliwia także dodanie załączników, pokazuje w kilku krokach jakie informacje podać urzędowi oraz podpowiada szacunkowy wynik rozliczenia. Jednak nie podpowie jakie ulgi powinno się zastosować i nie przeanalizuje poprawności wprowadzonych danych. Trzeba dokonać tych czynności we własnym zakresie.

Gdzie najlepiej rozliczyć podatek z Niemiec?

Podpowiedzi dostępne w sieci czy doświadczenia znajomych często wystarczą do przesłania deklaracji, jednak jeszcze częściej powodują zaniżenie zwrotu podatku, który faktycznie można byłoby uzyskać.

W skrajnych przypadkach błędy w wypełnieniu deklaracji podatkowej mogą spowodować konieczność zwrotu uzyskanych środków po kilku latach od ich wypłaty.

Jeżeli nie masz głowy do administracji i wystarczającego czasu na poznawanie podatkowych zawiłości skorzystaj z pomocy specjalistów. W TimeTax zajmujemy się od lat profesjonalnymi rozliczeniami podatków.

Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy?

Ile kosztuje rozliczenie podatku z zagranicy przez specjalistów?

Rozważmy to na przykładzie kosztów rozliczenia podatku dochodowego z Niemiec. Średnie ceny usług, związanych z rozliczeniem wspólnym podatku za pracę w Niemczech, wahają się od niespełna 500zł do około 600zł.

Skąd bierze się taka rozbieżność między rozliczeniem samodzielnym, a zleceniem tego zadania specjaliście? Otóż, aplikacje jak SpeedTax oferują wyłącznie ułatwienie wprowadzenia danych i przesłanie ich do urzędu. Z kolei wyspecjalizowane firmy dokonujące profesjonalnych rozliczeń, takie jak TimeTax, opracowującą deklaracje podatkowe o wiele bardziej kompleksowo, przez co usługa jest też droższa.

Ceny rozliczeń podatku zależą także od kraju, który ma zostać rozliczony. Ceny naszych usług znajdziesz w cennik TimeTax.

Co składa się na cenę usługi rozliczenia podatku?

“Czemu tak drogo?” Znasz to pytanie prawda? My znamy na nie odpowiedź, na rynku rozliczeń podatku funkcjonujemy od 2008 roku. Na własnej skórze czujemy wpływ wszystkich czynników kształtujących ceny na rynku. Co do nich należy?

Zakres usługi

Rozliczenie podatku to nie tylko wypełnienie deklaracji podatkowej i jej przesłanie. Usługa rozliczenia podatku, czasem zwana także zwrotem podatku, w naszym przypadku składa się z bazy, czyli wypełnienia deklaracji podatkowej i jej przesłania do urzędu oraz usług dodatkowych, wliczonych w cenę. Są to między innymi:

 • szczegółowa kalkulacja szacowanego wyniku rozliczenia przed przesłaniem deklaracji,
 • weryfikacja sytuacji podatnika przez doświadczonego specjalistę,
 • tłumaczenie całości korespondencji jaką klient otrzymuje z urzędu w związku z realizowaną sprawą,
 • odpowiedzi na korespondencję – jeżeli urząd wezwie Cię do uzupełnienia dokumentów przygotujemy odpowiedź bez dodatkowych opłat,
 • kontakt z urzędem, w celu uzyskania informacji o statusie rozliczenia,
 • szczegółowe sprawdzenie poprawności decyzji podatkowej uzyskanej po rozliczeniu oraz ewentualne odwołanie się od niej.

Kompetentny zespół specjalistów

Koszty zatrudnienia zespołu, pewnie posługującego się odpowiednim językiem obcym, nie są niskie. Do tego należy uwzględnić kwestię kilkumiesięcznego szkolenia specjalistycznego, zanim pracownik będzie mógł samodzielnie rozliczyć podatek dla klienta.

Bez zespołu, który na naszym pokładzie przyjmuje, weryfikuje i opracowuje deklaracje nie moglibyśmy zagwarantować klientom najwyższej jakości usług i pewności, że wynik rozliczenia jest wiarygodny i poprawny. Nasz zespół składa się z wieloletnich, doświadczonych pracowników, którzy przekazują swoją wiedzę, osobom dołączającym do zespołu TimeTax.

Narzędzia

Kiedyś głównie koszty korespondencji tradycyjnej, dziś także koszty narzędzi informatycznych, które pozwalają na bezpieczne przesyłanie deklaracji podatkowych naszych klientów. Deklaracje podatkowe to nie tylko cyfry, to także informacje o sytuacji rodzinnej, czy stanie zdrowia naszych klientów, stosowane przez nas narzędzia muszą gwarantować bezpieczeństwo całości korespondencji.

Jeżeli o narzędziach mowa, obsługa informatyczna to spory procent kosztów naszej działalności. Jest nią przede wszystkim infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo danych. Przykładowo, system CMS do kompleksowej obsługi klienta to element niezbędny do naszego działania.

Inne koszty

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, jednak to największe składniki mające odzwierciedlenie w cenie usługi. Tak jak inni przedsiębiorcy ponosimy także koszty mediów, opłat i podatków.

Wszystko to przekłada się na koszty usług, które realizujemy.

Wrzucanie monet do słoika

Kody rabatowe TimeTax

Realizacja pełnego rozliczenia podatku z zagranicy (w zależności od kraju i rodzaju rozliczenia) kosztuje od 200 do 550 złotych. Czy może być taniej? Tak! Doceniamy naszych stałych klientów, którym gwarantujemy aż 15% rabatu!

Dodatkowo, czujni obserwatorzy mogą skorzystać z rabatów. Kody rabatowe udostępniane są na naszych profilach w mediach społecznościowych. Polecamy obserwowanie naszych oficjalnych kanałów komunikacji:

Czy można opłacić rozliczenie po zwrocie?

Oczywiście! Jeżeli w danej chwili nie posiadasz środków na opłacenie usługi z góry, to nie powód by rezygnować, czy narażać się na stratę. Za usługę możesz zapłacić po zwrocie podatku. Opcja prowizyjna skierowana jest do wszystkich, którzy preferują płatność za zrealizowaną usługę dopiero po tym jak urząd wypłaci zwrot podatku.

Czy warto rozliczać się samemu?

Podsumowując, podatnik może samodzielnie wypełnić deklarację podatku. Jest to możliwe dla większości krajów. Zaoszczędzić można w ten sposób około 300zł. Jednak samodzielne rozliczenie niesie ze sobą pewne ryzyka:

 • użycie nieodpowiednich druków,
 • przeoczenie kosztów lub ulg, które można rozliczyć,
 • brak umiejętności językowych a tym samym nie zrozumienie pytań urzędu,
 • przypadkowe zignorowanie korespondencji,
 • wydłużenie czasu rozpatrywania deklaracji ze względu na podanie zbyt małej ilości, lub niepełnych informacji,
 • błędy merytoryczne, które nawet po latach mogą skutkować koniecznością zwrócenia pieniędzy wypłaconych przez urząd .

To tylko kilka poważnych niedogodności, które eliminuje rozliczenie podatku z zagranicy z TimeTax. W naszej ocenie warto wydać kilkaset złotych po to by uzyskać zwrot przekraczający często 1500 €. Szczególnie, że płatność za usługę można wykonać dopiero po jego uzyskaniu. Niezależnie od decyzji jaką podejmiesz, zapisz stronę TimeTax i numer naszej infolinii 774 455 030. Jeżeli będziemy mogli pomóc w kwestiach związanych z rozliczeniem – wybierz ten numer.

W naszym kalkulatorze zwrotu podatku policzysz również ile Ci się należy zwrotu podatku. Szczegóły dotyczące naszych usług poznasz klikając w linki poniżej:

4.8/5 (18)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też