Strona główna 9 Austria 9 Najlepsze aquaparki w Austrii – Ranking 2024

Najlepsze aquaparki w Austrii – Ranking 2024

kw. 30, 2024

Austria ma wiele pięknych aquaparków i kompleksów basenowych, która oferują przez cały rok doskonała rozrywkę i relaks dla całej rodziny. Znajduje się tu także wiele aquaparków oferujących kąpiele w wodach termalnych. Poznaj warte odwiedzenia aquaparki w Austrii.

aquaparki w Austrii

Czym są baseny termalne?

Termą określamy kompleks kąpielowy, który dysponuje własnym źródłem i wodą podziemną o temperaturze wyjściowej wyższej niż 20°C. Baseny w termach są bogate w sole mineralne i mikroelementy (sól, siarkę, wapń, magnez, jod lub selen), które wykazują właściwości lecznicze.

W Austrii jest około 40 term. Uważa się, że austriackie wody termalne mają działanie lecznicze, wzmacniają układ odpornościowy (woda siarkowa) i relaksują (kąpiele solankowe). Uzdrowiska w Austrii mają długą tradycję, a wiele nowoczesnych uzdrowisk znajduje się obecnie w miejscach, które były popularne już w czasach rzymskich.

Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej znanych takich kąpielisk w Austrii.

Termy w Romerbad

Ośrodek narciarski Bad Kleinkirchheim w Karyntii wyróżnia się na tle innych dwoma kąpieliskami termalnymi, Romerbad i St. Kathrein. Mają opinię najpiękniejszych w alpejskiej części Europy.

Termy Romerbad w Bad Kleinkirchheim znajdują się się w pobliżu kolejki Kaiserburgbahn. Właściwości lecznicze termy były wykorzystywane już od XV wieku w celu łagodzenia alergii, anemii, bólów głowy, wyczerpania i reumatyzmu. Są tu baseny termalne z maksymalną temperaturą wody 38 stopni, tepidarium, jacuzzi i sale przeznaczone do zabiegów wellness. Woda źródlana ma temperaturę 34 stopni Celsjusza. Termy zajmują powierzchnię 12 000 m2.

aquaparki w Austrii

Baseny termalne: Termy St. Kathrein

Termy św. Katarzyny (St. Kathrein) to kompleks z pięcioma basenami i saunami, w których temperatura wynosi 36 stopni Celsjusza. Tutejsze baseny termalne maja największą w Austrii zjeżdżalnie. Ma ona 86 metrów długości. Posiadają one: basen wellness o powierzchni 330 metrów kwadratowych z wodą o temperaturze 30 ° C, basen o powierzchni 200 metrów kwadratowych, basen zewnętrzny o powierzchni 570 metrów kwadratowych w temperaturze 30 ° C, basen dla młodszych gości o powierzchni 16 metrów kwadratowych i temperaturze 32 ° C .

Termy w Tyrolu- Aqua Dome

Termy Aqua Dome znajdują się w miejscowości Längenfeld, położonej kilkanaście minut jazdy samochodem od Solden. Jest to najbardziej widowiskowe pod względem architektonicznym uzdrowisko termalne w austriackich Alpach. Termy te zostały uznane za „najlepsze na świecie spa mineralne i spa z gorącymi źródłami”. W Aqua Dome znajduje się dwanaście zbiorników krytych i odkrytych o powierzchni tafli wody 2200 m2 oraz jedenastoma saunami. Termy zajmują łącznie 65 000 m² przestrzeni. Można tu zrelaksować się, biorąc kąpiel pod gołym niebem w zbiornikach przypominających misy, w wodzie o temperaturze 34 i 36 stopni.

Podświetlone szklane ścieżki prowadzą na zewnątrz, gdzie znajdują się trzy ogromne baseny usadowione na betonowych podporach. W Aqua Dome jest także wydzielony, nowoczesny obszar dla dzieci „Alpen Arche Noah” z parkiem wodnym AQUAKI i światem zabaw w kształcie statku (Arka Noego). W budynku głównym Aqua Dome znajduje się także centrum medyczne oraz obszerna strefa spa. Termy oferują także nocleg w czterogwiazdkowym hotelu Aqua Dome o podwyższonym standardzie, w holu głównym znajduje się imponujący wodospad.

Ten luksusowy czterogwiazdkowy hotel dysponuje przestronnymi i elegancko urządzonymi pokojami. Z obiektu roztacza się widok na Alpy Ötztalskie. Tradycja korzystania z wód termalnych w Längenfeld sięga już wieku XVI. Niestety w latach 70. źródła wyschły. Miejscowość zamieniała się w cichą wioskę alpejską. Zmieniło się to w 1986 roku. Zaczęto wtedy budować termy, rozpoczęto odwierty i badania gruntu. Na głębokości 1865 metrów odkryto gorące źródła termalne. Tak zrodził się pomysł budowy termy “Aqua Dome”.

Park wodny w Austrii

Termy Bad Gastein Felsentherme

Termy Felsentherme to nowoczesny kompleks saun i basenów, który znajduje się na wysokości 1100 metrów. Baseny termalne zbudował architekt Gerhard Garstebauer w 1968 roku. W wystroju wykorzystał miejscowy naturalny kamień, który pochodzi z Wysokich Taurów (najwyższe pasmo górskie w Austrii) stąd nazwa – Terma Skalna. Przeszklone ściany pozwalają korzystającym z term podziwiać alpejskie krajobrazy.

Termy są zasilane z 17 ciepłych źródeł. Woda wypływająca z ziemi ma około 46 °C. Schładzana jest do temperatury 24-34 ° C. Jest wysoko zmineralizowana i ma dużą zawartość radonu. Koi nerwy, poprawia krążenie, łagodzi dolegliwości skórne oraz reumatyczne. Termy Felsentherme są podzielone na cztery strefy: 1. Spa Tranquillity; 2. Spa Adwenture- jest to część, która oferuje zabawę w wodzie dla rodzin z dziećmi i wiele innych atrakcji; 3. Termy na świeżym powietrzu 4. Strefa Saun i masażu.

Termy stają się w Austrii jak i w innych krajach bardzo popularne. Termy to idealne miejsce dla osób szukającym spokoju i relaksu. Wody termalne zawierają wiele pierwiastków, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, usprawniają pracę serca, eliminują bóle mięśni i stawów, przyspieszają procesy metaboliczne. Często przy termach jest także hotel, który zapewnia często luksusowe miejsca noclegowe dla osób które planuję wypad na dłużej niż jeden dzień.

TimeTax zwrot podatku z zagranicy

Zaufaj TimeTax

Nasza specjalizacja to rozliczenie podatku od dochodu uzyskanego nie tylko w Austrii. Jeżeli pracując w tym kraju potrzebujesz pomocy z rozliczeniem to polecamy się Twojej uwadze gdyż…

Rozliczenie podatku z Austrii nie zawsze trzeba, ale często warto wykonać. Nie zwlekaj i sprawdź jakiej decyzji z niemieckiego urzędu skarbowego możesz się spodziewać. Nurtuje Cię pytanie czy dostaniesz zwrot podatku z Austrii? Udostępniliśmy bezpłatny kalkulator zwrotu podatku z Austrii.

Skorzystaj z niego i… podejmij najlepszą dla siebie decyzję. Rozlicz się! Bez obaw – formalności zrealizujemy za Ciebie. Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z urzędu.

Jednak zanim rozliczenie podatku z Austrii, pamiętaj o polskim PIT 36 ZG.

Masz pytania? Dręczą Cię wątpliwości? Skonsultuj się z naszymi specjalistami telefonicznie 774 455 030 lub mailowo pod adresem kontakt@timetax.pl

5/5 (1)

Doświadczenie budowane przez lata sprawia, że Anna zna wszystkie formalne druki potrzebne do rozliczenia podatku, nie ma znaczenia czy to karta podatkowa, czy wybrana strona deklaracji podatkowej.

Sprawnie weryfikuje, poprawność wypełnienia dokumentów, a wszystko po to by zwrot podatku z zagranicy w możliwie najkrótszym czasie wpłynął na Twoje konto

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też