Strona główna 9 Austria 9 Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii?

cze 23, 2023

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii?

Karta podatkowa, dowód osobisty czy zaświadczenie o dochodach to tylko niektóre z druków, które należy przygotować do rocznego rozliczenia podatkowego. Uzyskanie zwrotu podatku nie musi być skomplikowane. W naszym komplecie zebraliśmy podstawowe dokumenty oraz najważniejsze informacje. Co jest zatem niezbędne, aby uzyskać zwrot podatku z Austrii?

Poniżej znajduje się pełna lista dokumentów potrzebnych do rozliczenia w Austrii:

Kopie wszystkich kart podatkowych Lohnzettel, wraz z potwierdzeniami wypłaconych świadczeń oraz kopia decyzji podatkowej Einkommensteuerbescheid

Lohnzettel to odpowiednik polskiego PIT 11 – najważniejszego dokumentu potwierdzającego jakie dochody uzyskiwałeś u danego pracodawcy oraz w jakich kwotach został odprowadzony podatek dochodowy.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii? lohnzettel
Austriacka karta podatkowa Lohnzettel

Potwierdzenie zameldowania

Jeżeli byłeś zameldowany w Austrii potrzebował będziesz kopię potwierdzenia o zameldowaniu w Austrii, w przeciwnym razie niezbędne będzie potwierdzenie zameldowania w Polsce.

Realizacja rozliczenia podatku w Austrii wymaga także dołączenia potwierdzenia miejsca zameldowania współmałżonki/a.  Oba zaświadczenia powinny być potwierdzone przez odpowiedni urząd.

Potwierdzenie kosztów

Jeżeli poniosłeś koszty, które można odliczyć od dochodu dostarcz nam ich potwierdzenia tj. rachunki za wynajem/czynsz, umowę najmu mieszkania,  rachunki za noclegi. Odliczeniu podlegają także koszty podróży z Austrii do Polski –  w tym celu prosimy przygotować kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu, prawa jazdy polisy ubezpieczeniowej, paragonów za paliwo, imiennych biletów autokarowych, rachunków, potwierdzenia przejechanych kilometrów (www.historiapojazdu.gov.pl)  oraz tzw. Fartenbuch – czyli zestawienie zjazdów  

Dwustronna kopia dowodu osobistego

Kopia dowodu osobistego jest potrzebna do potwierdzenia Twojej tożsamości w urzędzie oraz danych zawartych przez Ciebie na umowie o świadczenie usługi.

Dowód osobisty dokumenty potrzebne do rozliczenia w Austrii

Deklaracja podatkowa w Austrii

  • L1 –  Ostatnia strona deklaracji
  • L1i –  Załącznik do deklaracji
  • L1k – Załącznik do deklaracji 

Deklaracja to dokument na którym przedstawiasz swoje dochody przed austriackim urzędem skarbowym. Oczywiście to my go dla Ciebie wypełnimy. Jednak niezbędne będzie byś złożył w odpowiednich miejscach swoje podpisy są to dołączone do kompletu strony:

PIT 36 z załącznikiem ZG informujący o dochodzie uzyskanym z Polski

Dzięki PIT-owi jest możliwość weryfikacji poprawności wypełnionego przez urzędnika zaświadczenia o dochodach. Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś dochodów w Polsce – PIT 36 ZG lub PIT 37 ZG możesz zrealizować za naszym pośrednictwem.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii? Pit 36 z zg
PIT 36 z załącznikiem ZG

Zaświadczenie o dochodach – Formularz UE/EWR (E9)

Zaświadczenie takie jest potwierdzeniem dochodów osiągniętych poza terytorium Austrii. Jednocześnie, jest to dokument niezbędny do potwierdzenie prawa do ulg. Zanieś go do polskiego Urzędu Skarbowego w celu uzupełnienia i opieczętowania przez urzędnika. Pamiętaj, że uzyskanie zaświadczenia o dochodach jest możliwe po wykazaniu przed polskim Urzędem Skarbowym na deklaracji podatkowej PIT 36 ZG wysokości dochodów uzyskanych za granicą.

Istotne jest, to byś pamiętał, że jeżeli posiadasz współmałżonka/ę to powinieneś przedłożyć także dokument poświadczający jego/jej dochody.

zaświadczenie ewr
Zaświadczenie o dochodach – Formularz UE/EWR (E9)

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Zaświadczenie z kontem bankowym

Urząd wymaga, potwierdzenia prawidłowości numeru konta bankowego na osobnym dokumencie z widniejącą aktualną datą. Takim potwierdzeniem może być potwierdzenie ostatniego przelewu z Twojego konta czy potwierdzenie własności konta wystawione przez bank.

Dodatkowo, urząd udostępnia druk AS 32 (druk do potwierdzenia konta) – znajdziesz go w naszym komplecie dokumentów.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Austrii?

Formularz osobowy

Formularz osobowy przygotowany przez TimeTax to Twoja deklaracja danych, które mamy zawrzeć w rozliczeniu rocznym. Jest zatem niezwykle istotne, aby wypełnić go rzetelnie, nie pomijając żadnych pól. Twój podpis na końcu dokumentu poświadcza prawidłowość podanych przez Ciebie informacji za dany rok podatkowy. Możesz liczyć na naszą pomoc w jego wypełnieniu

Umowa na świadczenie usługi

Abyśmy mogli zawnioskować o Twój zwrot podatku z Austrii i dokonać dla Ciebie jak najkorzystniejszego rozliczenia podatkowego musimy wiedzieć, że zgadzasz się na warunki świadczonych przez nas usług. Umowę w całości przeczytaj, uzupełnij swoimi danymi, zaznacz wybraną przez Ciebie opcję płatności i podpisz. Wyrażenie zgód marketingowych jest dobrowolne. Jeden egzemplarz przygotowany jest dla Ciebie.

umowa na rozliczenie podatku z Austrii
5/5 (4)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też