Strona główna 9 Belgia 9 Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?

cze 28, 2023

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?

Karta podatkowa, dowód osobisty czy zaświadczenie o dochodach to tylko niektóre z druków, które należy przygotować do rocznego rozliczenia podatkowego. Uzyskanie zwrotu podatku nie musi być skomplikowane. Pamiętaj jednak, że w przypadku Belgii rozliczenie wspólne jest obowiązkowe dla małżonków. W naszym komplecie zebraliśmy podstawowe dokumenty oraz najważniejsze informacje. Co jest zatem niezbędne, aby uzyskać zwrot podatku z Belgii?

Poniżej znajduje się pełna lista dokumentów potrzebnych do rozliczenia w Belgii:

Dwustronna kopia dowodu osobistego

Kopia dowodu osobistego jest potrzebna do potwierdzenia Twojej tożsamości w urzędzie oraz danych zawartych przez Ciebie na umowie o świadczenie usługi.

Dowód osobisty jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia

PIT 36 z załącznikiem ZG informujący o dochodzie uzyskanym z Polski

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii? Pit 36 z załącznikiem zg
PIT 36 z załącznikiem ZG

Dzięki PIT-owi jest możliwość weryfikacji poprawności wypełnionego przez urzędnika Zaświadczenia o dochodach. Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś dochodów w Polsce – PIT 36 ZG lub PIT 37 ZG możesz zrealizować za naszym pośrednictwem. W praktyce działania urzędów PIT 36 z załącznikiem ZG jest niezbędny do wystawienia zaświadczenie UE/EWR

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Karty podatkowe z innych krajów

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?
Karty podatkowe z zagranicy

W przypadku, gdy osiągałeś dochody nie tylko w Belgii, ale także w innych krajach konieczne jest dostarczenie także kart podatkowych potwierdzających Twoje pozostałe dochody

Kopie wszystkich kart podatkowych Fiche

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii? Karty podatkowe Fiche
Belgijska karta podatkowa Fiche

Fiche jest to belgijska karta podatkowa. Twój pracodawca powinien Ci ją udostępnić po 31 grudnia danego roku podatkowego. Jeżeli nie otrzymałeś karty podatkowej dostarcz  zastawienie płacowe Individuale Rekening wraz z potwierdzeniami wypłacanego świadczenia wakacyjnego oraz dla bezrobotnych.

Kopia aktu małżeństwa oraz aktów urodzenia dzieci na druku europejskim

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii? Akt ślubu
Odpis aktu ślubu

Wspólne rozliczenie w Belgii jest obowiązkowe w przypadku osób, które są w związku małżeńskim (data ślubu w roku rozliczanym lub wcześniej), a także osoby rozwiedzione (data rozwodu w roku rozliczanym) i po osoby będące w separacji. Nie zapomnij więc o potwierdzeniu powyższych sytuacji poprzez przygotowanie odpowiednich dokumentów.

Zaświadczenie o dochodach - Formularz UE/EWR

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii? Formularz UE/EWR
Zaświadczenie o dochodach - Formularz UE/EWR

Zaświadczenie takie jest potwierdzeniem dochodów osiągniętych poza terytorium Holandii. Jednocześnie, jest to dokument niezbędny do potwierdzenie prawa do ulg. Zanieś go do polskiego Urzędu Skarbowego w celu uzupełnienia i opieczętowania przez urzędnika. Pamiętaj że uzyskanie zaświadczenia o dochodach jest możliwe po wykazaniu przed polskim Urzędem Skarbowym na deklaracji podatkowej PIT 36 ZG wysokości dochodów uzyskanych za granicą.

Dokument potwierdzający numer konta bankowego

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii? Potwierdzenie konta
Potwierdzenie numeru konta

Urząd wymaga aby potwierdzić numer konta na osobnym dokumencie z widniejącą aktualną datą. Takim potwierdzeniem może być potwierdzenie ostatniego przelewu z Twojego konta czy potwierdzenie własności konta wystawione przez bank.

Potwierdzenia praw do ulg i poniesienia kosztów

Jeżeli poniosłeś koszty, które można odliczyć od dochodu dostarcz nam ich potwierdzenia tj. rachunki za wynajem/czynsz, umowę najmu mieszkania,  rachunki za noclegi. Odliczeniu podlegają także koszty podróży z Austrii do Polski -  w tym celu prosimy przygotować kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu, prawa jazdy polisy ubezpieczeniowej, paragonów za paliwo, imiennych biletów autokarowych, rachunków, potwierdzenia przejechanych kilometrów (www.historiapojazdu.gov.pl)

Uwzględniając w Twoim rozliczeniu ulgi podatkowe poprawimy jego rezultat, dlatego też pamiętaj dostarczyć dokument, które potwierdzą np. fakt posiadania uczących się dzieci

Pamiętaj także o dokumentach dodatkowych, które znajdziesz w naszym komplecie:

  • Volmacht (pełnomocnictwo) – pozwalające na nasza reprezentację, [podatnika przed urzędem skarbowym w Belgii
  • Proxy Income Tax Return Non Residents (pełnomocnictwo) – udzielenie pełnomocnictwa pomiędzy  małżonkami
  • De winst-en verliesrekening (oświadczenie o dochodach)  

Formularz osobowy

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?

Formularz osobowy przygotowany przez TimeTax to Twoja deklaracja danych, które mamy zawrzeć w rozliczeniu rocznym. Jest zatem niezwykle istotne aby wypełnić go rzetelnie, nie pomijając żadnych pól. Twój podpis na końcu dokumentu poświadcza prawidłowość podanych przez Ciebie informacji za dany rok podatkowy.

Umowa na świadczenie usługi

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Belgii?

Abyśmy mogli zawnioskować o Twój zwrot podatku z Belgii i dokonać dla Ciebie jak najkorzystniejszego rozliczenia podatkowego musimy wiedzieć, że zgadzasz się na warunki świadczonych przez nas usług.

Umowę w całości przeczytaj, uzupełnij swoimi danymi, zaznacz wybraną przez Ciebie opcję płatności i podpisz. Wyrażenie zgód marketingowych jest dobrowolne. Jeden egzemplarz przygotowany jest dla Ciebie, zachowaj go.

5/5 (1)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też