Strona główna 9 Holandia 9 Najlepsze Aquaparki w Holandii – Ranking 2024

Najlepsze Aquaparki w Holandii – Ranking 2024

sie 31, 2023

Holandia często kojarzona jest z wyjazdami zarobkowymi, lecz posiada również swoją przyjemniejszą odsłonę, co roku odwiedza ją kilkadziesiąt milionów turystów. Najczęściej wybieranym miastem jest Amsterdam (stolica), ponieważ oferuje atrakcje niedostępne w innych rejonach.

W okresie letnim w krajach Beneluksu dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi cieszą się miejsca, w których do dyspozycji gości znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych takich jak np. zjeżdżalnie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe.

Na terenie Holandii znajduje się kilka aquaparków, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Najlepsze Aquaparki w Holandii - Ranking 2023

Tikibad – aquapark w Holandii

Jest to największy basen w krajach Beneluksu jak i oczywiście w samej Holandii. Obiekt do dyspozycji gości oferuje aż 21 zjeżdżalni, z czego jedna z nich pozwala na osiągnięcie prędkości nawet do 70km/h. Aquapark otwarty jest od 10:00 do 18:00 a całodzienny bilet wstępu to koszt niespełna 30 euro. Warto nadmienić również, iż ten park wodny zlokalizowany jest na terenie sporego kompleksu rozrywki Duinrell w Wassenaar.

Najlepsze Aquaparki w Holandii - Ranking 2023

Park wodny Aquaventura Slidepark

To największy aquapark w Holandii, znajduje się on na świeżym powietrzu, a jego powierzchnia wynosi aż 5000m2. Obiekt oferuje 11 zjeżdżalni, podgrzewane baseny, zjazdy na pontonach, wodny plac zabaw (oczywiście pod czujnym okiem ratowników). Warto nadmienić, iż dzieci mogą do niego zabrać również swoich czworonożnych przyjaciół, pieski są mile widziane na terenie tego parku.

Godziny otwarcia zależne są od warunków pogodowych, z reguły są to godziny 10:00-17:00, a całodzienny bilet wstępu to opłata około 30 euro. Ten park wodny znajduje się na terenie kompleksu Avonturenpark Hellendoorn.

Najlepszy Aquapark w Holandii - Ranking 2023

Nationaal Zwemcentrum de Tongelreep

Ten cieszący się ogromną popularnością obiekt mieści się w Eindhoven, posiada oczywiście strefy i dzieci i zjeżdżalnie, lecz to olimpijski basen i dyskoteki w wodzie prowadzone przez doświadczonego DJ są w tym aquaparku największymi atrakcjami. Bilet wstępu na cały dzień kosztuje tylko 11 euro, a godziny otwarcia kas biletowych w tym obiekcie to:

Od poniedziałku do piątku 07:00 – 22:00

Sobota : 10:00 – 14:00

Niedziela : 10:30 – 14:00

Najlepsze Aquaparki w Holandii - Ranking 2023

Waterspeelpark Splesj

Kolejny park wodny w Holandii, który proponuje dla swoich gości szereg atrakcji : zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, tyrolki, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, zamek, rowery wodne. Obiekt położony jest w Hoeven i stanowi część ogromnego kompleksu campingowego – Molecaten Park Bosbad Hoeven. Ten aquapark otwarty jest od godziny 11:00 do 19:00 a bilet na cały dzień kosztuje w granicach 14 euro.

Najlepsze Aquaparki w Holandii - Ranking 2023

Aquapark Splash Hellevoetsluis

W Holandii określany bardziej wodnym placem zabaw niż aquaparkiem, największy odsetek gości stanowi tutaj młodzież, choć dorośli oczywiście także znajdą coś dla siebie na tych 1200m2. Znajduje się on w Gravelingemeer w pobliżu Centre Parcs. Plaża i kąpielisko czynne są w sezonie letnim, a bilet wstępu to koszt 6 euro.

Oczywiście aquaparków w Holandii jest dużo więcej niż te wymienione, zabawy w parku wodnym stają się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Warto nadmienić, iż Holandia bardzo przestrzega zasad bezpieczeństwa – kąpiel w niedozwolonym miejscu może wiązać się z mandatem wynoszącym 150 euro zatem warto skorzystać z komfortowych, strzeżonych miejsc przeznaczonych na wodny odpoczynek.

Najlepsze Aquaparki w Holandii - Ranking 2023

TimeTax

Nasza specjalizacja to rozliczenie podatku od dochodu uzyskanego nie tylko w Niemczech. Jeżeli z niemieckiego rynku pracy i potrzebujesz pomocy z rozliczeniem to polecamy się Twojej uwadze gdyż…

Rozliczenie podatku z Niemiec nie zawsze trzeba, ale często warto wykonać. Nie zwlekaj i sprawdź jakiej decyzji z niemieckiego urzędu skarbowego możesz się spodziewać. Nurtuje Cię pytanie czy dostanę zwrot podatku z Niemiec? Udostępniliśmy bezpłatny kalkulator zwrotu podatku z Niemiec.

Skorzystaj z niego i… podejmij najlepszą dla siebie decyzję. Rozlicz się! Bez obaw – formalności zrealizujemy za Ciebie. Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z urzędu.

Jednak zanim do rozliczenia podatku z Niemiec pamiętaj o polskim PIT 36 ZG.

Masz pytania? Dręczą Cię wątpliwości? Skonsultuj się z naszymi specjalistami telefonicznie 774 455 030 lub mailowo pod adresem kontakt@a-pierog

Timetax

Katarzyna w naszym zespole odpowiada na te mniej i bardziej skomplikowane pytania, które dotyczą procedur podatkowych krajów w których pracowali nasi klienci. Prowadząc dział Obsługi Klienta dba o to by żaden przesłany przez Państwa e-mail nie został bez odpowiedzi, a każdy klient uzyskał pomoc w wypełnieniu dokumentów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też