Strona główna 9 Anglia 9 Z jakiego kraju można lub nawet trzeba rozliczyć podatek?

Z jakiego kraju można lub nawet trzeba rozliczyć podatek?

lip 13, 2022

Temat podatków przysparza wielu stresów, szczególnie jeśli ktoś pracował za granicą. Warto pamiętać, że przychody z niektórych państw zagranicznych trzeba rozliczyć również w Polsce. Może to znaczyć, że podatnik będzie zmuszony rozliczyć się w dwóch krajach. Sprawdźmy, w jakich państwach istnieje taki obowiązek i jak wyglądają wszystkie związane z nim formalności, o których dopełnieniu należy bezwzględnie pamiętać.

Z jakich krajów trzeba rozliczać podatek?

Wyjeżdżając do pracy w innym kraju należy liczyć się z koniecznością kontaktu z urzędem skarbowym danego państwa. Każdy z krajów posiada swoje oddzielne zasady i przepisy, które dotyczą tego, kto, kiedy i jak powinien się rozliczać. Warto jednak zdawać sobie sprawę z kilku bardzo istotnych kwestii, które dotyczą rozliczania podatków z zagranicy

Niektóre kraje, z których należy rozliczać podatek to np.: Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Austria, Belgia czy Niemcy.

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Na czym polega rozliczenie się za granicą?

Osoba wyjeżdżająca za granicę w celach zarobkowych powinna rozliczyć się przed zagranicznym organem podatkowym często musząc wykazać globalne dochody. Warto zaznaczyć, że również na terenie Polski również może być zobligowana do wykazania i rozliczenia całego swojego wynagrodzenia i przychodów. W zależności od rodzaju zatrudnienia, podatnik może odzyskać podatek w przypadku:

  • pracy za granicą dla zagranicznego podmiotu,
  • kiedy pracodawca z Polski wysyła pracownika do pracy za granicą.

Efektem takiego rozliczenia może być zwrot nadpłaconego podatku lub nadpłata.

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też