NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online
NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online
Strona główna 9 Niemcy 9 Polskie sklepy w Niemczech

Polskie sklepy w Niemczech

mar 29, 2024

Wielu ludzi wyjeżdżających do pracy za granicę tęskni za swoją ojczyzną. Nie inaczej jest z Polakami, którzy udali się za chlebem za naszą zachodnią granicę.

By poczuć namiastkę domu, mogą robiąc zakupy wybrać sklep z polską żywnością, których na terenie Niemiec jest więcej niż mogłoby się wydawać.

Nie tylko Polacy

Sklepy z polskimi produktami odwiedzane są także przez Niemców, którzy już wiedzą, jak pyszne są polskie dania.

Nie w każdym dużym mieście znajdziesz sklep z polskimi towarami, wtedy możesz jednak wybrać sklep internetowy.

Tradycyjne polskie dania

Sklepy z polską żywnością u naszych zachodnich sąsiadów są popularniejsze niż mogłoby się wydawać.

Sklepy w dużych miastach w Niemczech

Najczęściej polski sklep ogólnospożywczy znajdziemy przede wszystkim w dużych niemieckich miastach, takich jak Berlin, Dortmund, Hannover czy Bonn.

Polskie produkty w Niemczech

Pewnie zastanawiasz się, jakie towary mają w swojej ofercie polskie sklepy. Czy będą tak samo dobrze zaopatrzone jak te w naszej ojczyźnie? W takich miejscach można kupić przeróżne produkty, począwszy od tradycyjnych polskich dań, przez słodycze, po polską prasę i czasopisma.

Polnische Spezialitäten

Największa sieć sklepów z naszym rodzimym jedzeniem to Polnische Spezialitäten LUKULLUS, która ma już 24 oddziały na terenie całych Niemiec. Oprócz produktów spożywczych w tym markecie jest też polska prasa, za którą wielu z nas tęskni, mieszkając na obczyźnie.

Polonia Market

Polonia Market należy do najbardziej popularnych polskich sklepów na terenie Niemiec. Kupimy tam tradycyjne polskie wędliny czy ptasie mleczko.

Odwiedzić możecie także sklep internetowy, gdzie kupicie polskie jedzenie z dostawą pod same drzwi.

Wika

Kolejny polski punkt zlokalizowany jest we Frankfurcie nad Menem. W sklepie Wika znajdziecie tradycyjne polskie dania i polskie specjały: ogórki kiszone, pierogi czy tradycyjne polskie wędliny.

Pozostałe polskie dyskonty

Mała sieć sklepów z polską żywnością, Polnische Feinkost Häusler, mieści się w Berlinie. Oferuje polskie jedzenie, głównie mięso i wędliny.

Podsumowanie

W Niemczech sklepy z polską żywnością i polskimi produktami nie są rzadkością. Jeśli w okolicy jest największa sieć sklepów z naszym rodzimym jedzeniem, wystarczy wyjść z domu i kupić polską prasę, ogórki kiszone czy pierogi.

We Frankfurcie nad Menem w sklepie Wika znajdziecie oprócz produktów spożywczych inne towary. Polska prasa będzie leżała na półce raz z innymi polskimi produktami właśnie w Wika.

Zaufaj TimeTax

Nasza specjalizacja to rozliczenie podatku od dochodu uzyskanego nie tylko w Niemczech. Jeżeli pracując w tym kraju potrzebujesz pomocy z rozliczeniem to polecamy się Twojej uwadze gdyż…

Rozliczenie podatku z Niemiec nie zawsze trzeba, ale często warto wykonać. Nie zwlekaj i sprawdź jakiej decyzji z niemieckiego urzędu skarbowego możesz się spodziewać. Nurtuje Cię pytanie czy dostaniesz zwrot podatku z Niemiec? Udostępniliśmy bezpłatny kalkulator zwrotu podatku z Niemiec.

Skorzystaj z niego i… podejmij najlepszą dla siebie decyzję. Rozlicz się! Bez obaw – formalności zrealizujemy za Ciebie. Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z urzędu.

Jednak zanim rozliczenie podatku z Niemiec, pamiętaj o polskim PIT 36 ZG.

Masz pytania? Dręczą Cię wątpliwości? Skonsultuj się z naszymi specjalistami telefonicznie 774 455 030 lub mailowo pod adresem kontakt@timetax.pl

Lata opracowywania deklaracji podatkowych naszych klientów uczyniły Dominikę specjalistą w zakresie podatku dochodowego odprowadzonego w Niemczech. Jeżeli więc pracowałeś w Niemczech koniecznie sprawdź co nasza specjalistka przygotowała dla Ciebie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też