NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online
NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii?

maj 18, 2022

Praktycznie każdy, kto był zatrudniony legalnie za granicą, może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Komu dokładnie przysługuje zwrot podatku z Niemiec, Holandii, Belgii i Austrii? Dowiedz się więcej!

Zwrot podatku z Austrii i Niemiec!

Rozliczenie i wysokość podatku jest ściśle uzależniona od pułapu potrąceń, poziomu dochodów oraz zasad obowiązującym w danym państwie. Zwrot podatku z Austrii przysługuje osobom, które były legalnie zatrudnione na terenie tego kraju, również, gdy przepracowały one mniej niż 183 dni w roku kalendarzowym. Każdy osoba podlegająca rozliczeniu podatkowym powinna otrzymać kartę podatkową - Lohnzettel - w formie elektronicznej lub w wersji papierowej. Termin składania takiego podatku mija 30 kwietnia, a terminy wypłaty podatku nie są sprecyzowane. Podobnie rzecz się ma z rozliczeniem podatku w Niemczech, może się o niego starać każda osoba, która legalnie pracowała w tym kraju. Podatnik pracujący w Niemczech powinien mieć świadomość, że w przypadku spóźnienia się ze składaniem deklaracji niemiecki urząd może naliczyć karę lub wezwać podatnika do rozliczenia.

Komu przysługuje zwrot podatku z Holandii i Belgii?

W Belgii zwrot podatku przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie tego kraju. W momencie, gdy osoba pracowała w Belgii z zatrudnieniem, a pracodawca co miesiąc odprowadza za niego określoną kwotę podatku, rozliczenie się z urzędem skarbowym jest obowiązkowe. Nawet jeżeli podjęta przez nas praca trwała zaledwie kilka miesięcy, taka osoba zobligowana jest do rozliczenia się z podatku. W tym celu należy złożyć deklarację podatkową przed końcem roku podatkowego. Podobnie jest w Holandii, każda osoba, która legalnie pracowała lub dalej pracuje na terenie Holandii, powinna złożyć deklarację podatkową. Gdyby podatnik nie dostosował się do obowiązujących terminów i zasad tego kraju, może liczyć się z grzywą administracyjną.

Zobacz też