NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online
NowośćTeraz rozliczysz swój podatek jeszcze szybciej i prościej Rozlicz się online

Ile lat wstecz można rozliczyć podatek z Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii?

cze 21, 2022

Rozliczenie podatku dochodowego przed zagranicznym urzędem może wydawać się bardzo skomplikowane. Co warto wiedzieć o rozliczaniu podatku wstecz w Niemczech, Holandii, Belgii i Austrii? Dowiedz się więcej!

Rozliczenie podatku wstecz w Niemczech i Austrii!

W przypadku rozliczenia podatku wstecz w Niemczech duże znaczenie ma klasa podatkowa, do jakiej został przypisany podatnik. Otóż rozliczenia podatku w Niemczech można dokonać maksymalnie do 4 lat wstecz, warto więc przed upływem terminu jak najszybciej uregulować sytuacje z urzędem skarbowym. W sytuacji, kiedy podatnik ma obowiązek złożenia deklaracji, trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili urząd może nałożyć na podatnika karę podatkową za niezastosowanie się do obowiązujących terminów. W przypadku rozliczenia podatku z Austrii można to zrobić nawet do 5 lat wstecz. Terminy zwrotu podatków w Austrii nie są ściśle określone - wszystko zależy od czasu, w którym zostaną złożone wszystkie potrzebne dokumenty.

Podatek wstecz w Belgii i Holandii!

W Belgii można rozliczyć podatek dochodowy do 3 lat wstecz. W praktyce oznacza to, że w 2022 roku można rozliczyć się za lata 2021, 2020 i 2019.  Warto podkreślić, że nawet jeśli ktoś pracował w Belgii tylko przez kilka miesięcy lub nie mieszkał tam na stałe, to także ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. W tym celu trzeba złożyć odpowiednią deklarację podatkową najlepiej przed zakończeniem danego roku podatkowego. W przypadku pracy w Holandii istnieje możliwość starania się o zwrot podatku nawet do 5 lat wstecz. Niezależnie od czasu i kraju, w którym podjęliśmy pracę za granicą, warto skonsultować się z profesjonalnym biurem podatkowym, który doradzi nam, jak i kiedy złożyć deklarację podatkową nawet kilka lat wstecz!

Zobacz też