Strona główna 9 Anglia 9 Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii?

cze 30, 2023

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii?

Karta podatkowa, dowód osobisty czy zaświadczenie o dochodach to tylko niektóre z druków, które należy przygotować do rocznego rozliczenia podatkowego. Uzyskanie zwrotu podatku nie musi być skomplikowane. W naszym komplecie zebraliśmy podstawowe dokumenty oraz najważniejsze informacje. Co jest zatem niezbędne, aby uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Poniżej znajduje się pełna lista dokumentów potrzebnych do rozliczenia w Anglii:

Karta podatkowa P60

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii? Karta podatkowa P60
Anglia Karta podatkowa P60

Oryginał karty podatkowej (P60), którą otrzymałeś za każdy okres podatkowy lub oryginał P45 part 2,3 oraz kopię P45 part 1A za każdy okres podatkowy. To najważniejszy dokument potwierdzający jakie dochody uzyskiwałeś u danego pracodawcy oraz w jakich kwotach został odprowadzony podatek dochodowy.

Potwierdzenie kosztów

Jeżeli poniosłeś koszty, które można odliczyć od dochodu dostarcz nam ich potwierdzenia tj. rachunki za wynajem/czynsz, umowę najmu mieszkania,  rachunki za noclegi. Odliczeniu podlegają także koszty podróży z Anglii do Polski –  w tym celu prosimy przygotować kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu, prawa jazdy polisy ubezpieczeniowej, paragonów za paliwo, imiennych biletów autokarowych, rachunków, potwierdzenia przejechanych kilometrów (www.historiapojazdu.gov.pl)  oraz tzw. Fartenbuch – czyli zestawienie zjazdów  

Dwustronna kopia dowodu osobistego

Kopia dowodu osobistego jest potrzebna do potwierdzenia Twojej tożsamości w urzędzie oraz danych zawartych przez Ciebie na umowie o świadczenie usługi.

Dowód osobisty dokumenty niezbędne do rozliczenia podatku w Anglii

Angielska deklaracja podatkowa

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii? Angielska deklaracja podatkowa
Angielska deklaracja podatkowa

Deklaracja to dokument na którym przedstawiasz swoje dochody przed urzędem skarbowym. Oczywiście to my go dla Ciebie wypełnimy. Jednak niezbędne będzie byś złożył w odpowiednich miejscach swoje podpisy są to dołączone do kompletu strony:  Deklaracja P85, formularz 64-8 oraz formularz R38

National Insurance Number

Do rozliczenia niezbędny jest National Insurance Number – jeśli nie widnieje na karcie podatkowej dołącz kopię potwierdzenia nadania NIN lub inny dokument na którym się znajduje (przykładowy numer: AA232526Q)

Oświadczenie o rozliczeniu bez wymaganych dokumentów

Zamieszczone w zestawie naszych dokumentów oświadczenie ma na celu przygotowanie Twojego rozliczenia bez kart podatkowych, opierając się wyłącznie na tzw. Payslipach

Formularz osobowy

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii? Formularz osobowy
Ankieta do rozliczenia podatku z Anglii

Formularz osobowy przygotowany przez TimeTax to Twoja deklaracja danych, które mamy zawrzeć w rozliczeniu rocznym. Jest zatem niezwykle istotne, aby wypełnić go rzetelnie, nie pomijając żadnych pól. Twój podpis na końcu dokumentu poświadcza prawidłowość podanych przez Ciebie informacji za dany rok podatkowy. Możesz liczyć na naszą pomoc w jego wypełnieniu

Umowa na świadczenie usługi

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Anglii? Umowa na rozliczenie podatku z z Anglii

Abyśmy mogli zawnioskować o Twój zwrot podatku z Anglii i dokonać dla Ciebie jak najkorzystniejszego rozliczenia podatkowego musimy wiedzieć, że zgadzasz się na warunki świadczonych przez nas usług. Umowę w całości przeczytaj, uzupełnij swoimi danymi, zaznacz wybraną przez Ciebie opcję płatności i podpisz. Wyrażenie zgód marketingowych jest dobrowolne. Jeden egzemplarz przygotowany jest dla Ciebie.

5/5 (1)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też