Strona główna 9 Anglia 9 Podstawowy wynik rozliczenia i szacunkowe rozliczenie z kosztami – co to oznacza?

Podstawowy wynik rozliczenia i szacunkowe rozliczenie z kosztami – co to oznacza?

kw. 7, 2023

Skorzystałeś z usług rozliczenia podatku z zagranicy. Pewnie zastanawiasz się teraz w jakiej wysokości otrzymasz zwrot. Chcesz zrozumieć jaka jest różnica pomiędzy podstawowym wynikiem rozliczenia a rozliczeniem z kosztami? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Podstawowy wynik rozliczenia

Pod tym pojęciem kryje się rozliczenie Twojego podatku na podstawie oficjalnych informacji o dochodzie. Mamy tu na myśli wykalkulowany zwrot lub dopłatę w oparciu o kartę podatkową czy druk EWR. Jest to gwarantowany, minimalny wynik Twojego rozliczenia, pod warunkiem że do kompletu dołączono wszystkie informacje o Twoich dochodach.

Szacunkowy wynik rozliczenia z kosztami

Wynik rozliczenia z kosztami to maksymalny zwrot (lub najmniejsza możliwa dopłata), którą możesz otrzymać w momencie, w którym urzędnik uwzględni wszystkie rozpisane w deklaracji koszty. Jak sama nazwa wskazuje – jest to najlepszy możliwy wynik rozliczenia do uzyskania, na podstawie przedstawionych przez Ciebie dokumentów.

Czy to oznacza że urząd skarbowy może nie zaakceptować niektórych kosztów? Zgadza się. Urzędnik, który opracowuje Twoją deklarację, nie ma obowiązku uwzględnienia wszystkich rozpisanych w deklaracji nakładów pieniężnych. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, iż do uznania większych kosztów potrzebne są odpowiednie potwierdzenia. Zdarza się, że urzędnik nie uznaje przedstawionych przez podatnika poświadczeń za wystarczające a tym samym akceptuje tylko część wykazanych w rozliczeniu kosztów.

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Jaki będzie wynik mojego rozliczenia?

Ostateczny wynik Twojego rozliczenia będzie kwotą zawierającą się pomiędzy podstawowym wynikiem rozliczenia (bez kosztów) a szacunkowym wynikiem rozliczenia (z kosztami). Zatwierdzony przez urząd wynik znajdziesz na decyzji podatkowej, którą otrzymasz po kilku miesiącach od wysłania deklaracji do urzędu. Jeżeli decyzja podatkowa wykazuje mniejszą kwotę od szacunkowego wyniku rozliczenia z kosztami i nie jest ona dla Ciebie zadowalająca - zgłoś się do nas. Jeżeli będzie możliwość zawalczenia o wyższy wynik - wykonamy odwołanie do urzędu.

logo TimeTax

TimeTax

W TimeTax dokładamy wszelkich starań aby każde rozliczenie podatku z zagranicy było jak najkorzystniejsze dla naszych klientów. Jesteśmy transparentni w naszych działaniach dlatego przed rozliczeniem możesz wykorzystać np. darmowy kalkulator zwrotu podatku. Poda Ci on podstawowy wynik rozliczenia (bez kosztów) abyś mógł łatwiej podjąć decyzję o chęci rozliczenia. O szczegółach dotyczących zwrotu podatków z dowiesz się z naszych stron:

lub naszego bloga, gdzie stale publikujemy nowe artykuły:

4.9/5 (10)

Specjalista w zakresie niemieckiego świadczenia rodzinnego Kindergeld jak również w dziedzinie marketingu internetowego i SEO.

Swoje doświadczenie buduje z TimeTax już ponad 5 lat, w trakcie których poznał zawiłe ścieżki administracyjne prowadzące do zakończonego powodzeniem uzyskania zasiłku na dzieci w Niemczech. Bez problemu odpowiada na nawet najtrudniejsze z pytań o niemieckie świadczenie rodzinne. Jeżeli zastanawiasz się czy przysługuje Ci Kindergeld to Tomasz z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

2 komentarze

 1. Avatar

  czyli jak ma tą kalkulację na kalkulatorze waszej firmy to ten wynik to może być większy tak to działa?

  Odpowiedz
  • Avatar

   Dzień dobry,
   zgadza się. Wynik w kalkulatorze to najmniejszy i ‘najgorszy’ wynik jaki można uzyskać przy rozliczeniu. Składki koszty i ulgi wliczamy na etapie rozliczenia i mogą one zdecydowanie podwyższyć wynik.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też