Strona główna 9 Holandia 9 Zaświadczenie o dochodach 2023/2024 z Belastingdienst w Holandii – Druk PDF

Zaświadczenie o dochodach 2023/2024 z Belastingdienst w Holandii – Druk PDF

sty 31, 2023

Druk zaświadczenia o dochodach dla holenderskiego urzędu skarbowego udostępniany jest co roku po 1 marca za poprzedni rok rozliczeniowy. Oznacza to że przed 01.03.2024 nie da się uzyskać prawidłowego dokumentu w celu rozliczenia podatku za rok 2023. W TimeTax zawsze aktualizujemy nasze komplety dokumentów i dołączamy w nich odpowiednie formularze od razu po opublikowaniu druków przez urząd.

W jakich sytuacjach potrzebny jest ten druk? Jakie dane są w nim zawarte i kto nie musi go dołączać do rozliczenia podatkowego z Holandii? Poniżej wyjaśniamy wszystkie nurtujące czytelników kwestie.

Twój kod rabatowy:TTBLOG20

Jak skorzystać?

1Zaloguj się
na TimeTax Online
2Wypełnij krótki
formularz do rozliczenia
3Wpisz KOD RABATOWY podany wyżej

Urząd Belastingdienst udostępnił już formularz za rok 2023! Dzięki naszej platformie TimeTax Online pobierzesz zaświadczenie i w kilku prostych krokach złożysz zeznanie w Holandii (nie tylko za 2023 rok)!

Sprawdź szczegóły klikając:

TimeTax OnlineZwrot podatku z Holandii

Zaświadczenie o dochodach Holandia 2022/2023

Do czego służy Zaświadczenie o dochodach (Formularz UE/WE) ?

Celem dołączania tego dokumentu do holenderskiego zeznania rocznego jest udowodnienie posiadania prawa do ulg. Czym jest owe prawo do ulg? To sytuacja, w której roczne dochody podatnika (a także dochody współmałżonków, przy rozliczeniu wspólnym) pochodzą w 90% (lub więcej) z Holandii.

Dzięki spełnieniu tego warunku uzyskujemy dodatkowe przywileje podatkowe wpływające zdecydowanie na poprawę całościowego wyniku rozliczenia. Przykładowo: dopiero posiadając prawo do ulg mamy możliwość zastosowania np.: ulgi na dzieci.

Kiedy urząd wymaga dołączenia Zaświadczenia?

Do tej pory, aby obcokrajowcy mogli udowodnić swoje prawo do ulg, musieli przy każdym rozliczeniu podatkowym dołączać owe zaświadczenie. Wymóg ten obowiązywał każdego podatnika, chyba że był on zameldowany w Holandii przez cały rok podatkowy. Od marca 2024 roku urząd wprowadza jednak nowe zasady. Teraz obowiązek przedstawienia tego dokumentu nie tyczy się już wszystkich. Kto może skorzystać z nowych procedur i pominąć proces zdobywania opieczętowanego potwierdzenia dochodów?

Każdy z podatników, który rozliczał swój dochód w Holandii, posiadał prawo do ulg oraz przedstawiał już Zaświadczenie o dochodach - w roku kolejnym może pominąć dołączanie tego dokumentu. Warunkiem jest posiadanie prawa do ulg również w rozliczanym roku podatkowym. Zobrazujmy nowe przepisy za pomocą prostego przykładu.

Jeżeli rozliczałeś podatek w Niderlandach za rok 2021, spełniałeś w danym roku warunek min. 90% dochodów z Holandii oraz dołączyłeś do rozliczenia prawidłowe Zaświadczenie - rozliczając rok 2022 i nadal posiadając prawo do ulg nie musisz dołączać potwierdzenia z Urzędu Skarbowego.

Co się stanie, gdy nie odeślę zaświadczenia o dochodzie lub będzie ono nieprawidłowe?

Dlaczego nie warto używać druków z niepewnych źródeł?

W Internecie można jednak spotkać druki za zeszły rok podatkowy jeszcze przed pierwszym marca. Skąd się one biorą? Zazwyczaj są to ubiegłoroczne druki, które zostały ręcznie przeedytowane. Niestety, użycie takich druków to proszenie się o kłopoty.

Charakterystyczne dla zaświadczenia o dochodach są odpowiednie dla każdego roku podatkowego kody kreskowe, które w systemie urzędowym są skanowane automatycznie. Jeżeli kod taki okaże się błędny lub niewłaściwy, Belastingdienst automatycznie odrzuca formularz prosząc pisemnie podatnika o dosłanie nowego poprawnego druku. Skutkuje to wydłużeniem procesu opracowania dokumentów, a co za tym idzie, opóźnieniem wypłacenia należnego zwrotu podatku.

Wydanie zaświadczenia przez polski urząd skarbowy

W przypadku rozliczenia podatku dochodowego w Holandii warto pamiętać o uzyskaniu z polskiego urzędu skarbowego zaświadczenia o dochodach.

Dokument ten dołączony do deklaracji podatkowej pozwala szybko i sprawnie uzyskać zwrot podatku z Holandii, dzięki potwierdzeniu dochodów osiągniętych na terenie Holandii i Polski w danym roku podatkowym.

Urząd w PL najczęściej prosi o rozliczenie PIT 36 w Polsce, po takim rozliczeniu, nawet zerowym, urząd wydaje oczekiwane zaświadczenie o dochodach.

Dzięki temu dokumentowi będziesz mógł w NL wykazać należne Ci prawo do ulg, a dzięki temu uzyskać zwrot podatku

Zaświadczenie o dochodach Holandia 2022/2023

Zaświadczenie o dochodach Holandia 2023 / 2024 - co grozi za nie dołączenie dokumentów?

Mając obowiązek potwierdzenia swojego prawa do ulg w danym roku, nie zapominaj o dołączeniu Zaświadczenia o dochodach. Uwzględnienie tego dokumentu w zeznaniu rocznym nie tylko może skrócić czas oczekiwania na realizację zwrotu podatku. Potwierdzając dochody z poza granic NL podatnik zyskuje prawo na włączenie ulg podatkowych (np. zyskuje standardową ulgę podatkową) i odliczenie kosztów.

Jeżeli nie dostarczysz do Belastingdienst wymaganego potwierdzenia, urzędnik może nie rozpatrzyć Twojego zeznania podatkowego. Może również wydać decyzję wstępną i zmienić ją, ze względu na brak zaświadczenia, wydając decyzję ostateczną z kwotą kilkuset euro mniejszą lub nawet zmienić ją na dopłatę do urzędu holenderskiego.

Jak uzyskać zaświadczenie o dochodach (Formularz UE/WE)?

Uzyskanie zaświadczenia o dochodach bardzo często wymaga złożenia w polskim urzędzie Pitu 36 z zał. zg, który pozwoli pracownikowi Skarbówki na potwierdzenie dochodów uzyskanych na terenie RP (i poza nim).

Formularz PIT, składany w przypadku braków dochodów na terenie Polski oraz cała procedura rozliczenia określana jest wtedy jako tzw. rozliczenie zerowe za dany rok podatkowy.

Bardzo istotnym jest, że holenderski urząd wymaga by zaświadczenie o dochodach zostało wystawione na odpowiednim druku. Formularze zaświadczenia o dochodach Belastingdienst udostępnia co rok. Zaświadczenie za rok 2023 powinno posiadać oznaczenie "IB 059 - 1Z31FOL POL" w lewym, dolnym rogu pierwszej strony. W przypadku skorzystania z formularza UE / WE, który nie jest właściwy dla danego roku - urząd w Holandii odrzuca złożone dokumenty i nalega o dosłanie prawidłowych.

Wszystkie te formalności możesz zrealizować za pomocą naszej platformy online, wybierając pomoc specjalistów TimeTax nie musisz martwić się o poprawność realizacji formalności. Dzięki czemu sprawie i szybko wypełnisz formularz i zgarniesz zwrot podatku.

Zaświadczenie o dochodach Holandia 2022/2023

Zaufaj TimeTax

Rozliczenie podatku z Holandii nie zawsze trzeba, ale często warto wykonać. Nie zwlekaj i sprawdź jakiej decyzji z holenderskiego urzędu skarbowego możesz się spodziewać. Udostępniliśmy bezpłatny kalkulator zwrotu podatku z Holandii. Skorzystaj z niego i… podejmij najlepszą dla siebie decyzję. Bez obaw formalności zrealizujemy za Ciebie.

Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z Belastingdienst. A jeżeli z jakichś przyczyn nie masz karty podatkowej sprawdź odzyskanie karty podatkowej Jarografu. Znamy się na podatkach za granicą!

Nie jest ważne w jakim kraju pracujesz. Napisz do nas i skonsultuj czy możemy rozliczyć Twój podatek dochodowy. Dodatkowo uzyskamy dla Ciebie zasiłek rodzinny. To jak sprawdzasz?

Masz pytania? Dręczą Cię wątpliwości? Skonsultuj się z naszymi specjalistami telefonicznie 774 455 030 lub mailowo kontakt@timetax.pl.

Podobne wpisy:

 1. Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii
 2. Czy można wyrobić numer BSN w Holandii dla partnera?  
 3. Czy pracując w Holandii muszę się rozliczyć w Polsce?
 4. Ile wynosi zwrot podatku z Holandii?
 5. Kiedy dostanę zwrot podatku z Holandii?
 6. W jaki sposób odbiorę swój zwrot podatku z Holandii?
 7. Czy mogę złożyć korektę rozliczenia podatkowego w Holandii?
 8. Jakie koszty mogę odliczyć od podatku w Holandii?
 9. Jakie ulgi mogę odliczyć rozliczając podatek w Holandii?
 10. Jak odzyskać Jarograf z Holandii?
 11. Za jakie lata mogę dostać zwrot podatku z Holandii?
 12. Czy rozliczając podatek z Holandii muszę wykazać dochody z innych krajów?
 13. Jakie znaczenie ma meldunek w Holandii?               
 14. Kto ma obowiązek rozliczenia podatku z Holandii?              
 15. Ulga abolicyjna w Holandii 2023/2024 – jak wygląda?           
 16. Czy muszę wykazywać dzieci starając się o zwrot podatku z Holandii?
 17. Ile kosztuje rozliczenie podatku z Holandii? Koszt rozliczenia Jarografu
 18. Kiedy skorzystam z pełnej ulgi podatkowej w Holandii?
 19. Do kiedy muszę rozliczyć się w Holandii?
 20. Ile wynosi rozłąkowe w Holandii?                      
 21. Kiedy mogę rozliczyć się wspólnie małżonkiem w Holandii?     
 22. Jaki okres obejmuje rok podatkowy w Holandii?
 23. Podwójne opodatkowanie
4.7/5 (19)

Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.

2 komentarze

 1. Avatar

  Witam chcialabym skorzystac z Państwa uslug przy rozliczeniu za rok 2023 po nowym roku. Moga mi Panstwo przeslac papier jaki potrzebuje by wypelnil mi urzad skarbowy w polsce jesli od stycznia -lipca nie pracowalam w polsce wiec jest to rozliczenie 0 a pozniej od lipca do konca roku podjelam prace w nl?

  Odpowiedz
  • Avatar

   Dzień dobry!
   Obecnie nie ma dostępnych jeszcze wszystkich formularzy. Holandia udostępnia je po 1-szym marca za rok poprzedni i wówczas będziemy je udostępniać. Aby rozliczyć się z Holandii i Polski sugerujemy skorzystać z naszej usługi “Rozliczenie podatku z Holandii PAKIET”. Za jej pomocą można z od razu: rozliczyć podatek PIT 36-ZG, zdobyć z urzędu Zaświadczenie o dochodach oraz Rozliczyć podatek w Holandii. Wszystko w jedynym. Usługa ta jest dostępna na naszej platformie online – TimeTax – zwrot podatku online. Zapraszamy!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też