Timetax zwrot podatku z zagranicy OFERTY PRACY   /   CENNIK   /   infolinia  774 455 030   /   Facebook Timetax
Timetax zwrot podatku z zagranicy

 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 / odzyskamy Twój podatek !
 
Rozliczenie podatku z Holandii
 
Dokumenty do pobrania Kalkulator
 
Zmiany w deklaracjach podatkowych za lata 2015-2019
 
W latach poprzednich podatnik mógł zadeklarować czy chce być rezydentem podatkowym w Królestwie Niderlandów, co było bardzo korzystne dla wyniku rozliczenia. W chwili obecnej aby korzystać z dotychczasowych przywilejów osoby niezameldowane w Holandii lub zameldowane tylko przez część roku muszą spełnić 3 warunki:
 
· Posiadać miejsce zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej, Liechtensteinu, Norwegii, Islandii, Szwajcarii, Bonaire, Sint Eustatius lub Saby,
· Posiadać co najmniej 90% dochodów opodatkowanych w Holandii,
· Przedstawić zaświadczenie o dochodach wystawione przez właściwy urząd skarbowy w kraju zamieszkania na specjalnym formularzu Belastingdienst.
 
Nie jesteś pewny czy powinieneś przedstawić poświadczenie dochodów uzyskanych poza Holandią? Zgłoś się do nas! Na podstawie karty podatkowej i PIT36 z załącznikiem ZG wykonamy bezpłatną kalkulację i poinformujemy Cię jakie dokumenty są potrzebne do korzystnego rozliczenia lat 2015-2019.
 
 
Rozliczenie podatku z Holandii
 
Rozliczyć podatek z Holandii może każdy, kto legalnie pracował na terenie Holandii, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek do holenderskiego Urzędu Skarbowego (Belastingdienst). Możliwość rozliczenia podatku istnieje do pięciu lat wstecz tzn. obecnie rozliczamy podatek holenderski za następujące lata:
 
za 2019 rok do 31 grudnia 2024 r.
za 2018 rok do 31 grudnia 2023 r.
za 2017 rok do 31 grudnia 2022 r.
za 2016 rok do 31 grudnia 2021 r.
za 2015 rok do 31 grudnia 2020 r.


 
Zostałeś błędnie rozliczony przez inne biuro? Możemy zrobić dla Ciebie korektę rozliczenia - nawet do 5 lat wstecz!
 
Obowiązek rozliczenia z podatku holenderskiego
 
Obowiązek rozliczenia się z urzędem holenderskim powstaje w momencie gdy kwota przewidywanego zwrotu jest wyższa niż 14 EUR lub gdy przewidywana dopłata do urzędu wynosi więcej niż 45 EUR. Podatnik może otrzymać również wezwanie do rozliczenia (wezwanie może być w formie pisma urzędowego lub formularza rozliczeniowego z dokładną datą odesłania). W takiej sytuacji złożenie deklaracji jest obligatoryjne, a niedopełnienie obowiązku rozliczenia w terminie może skutkować nałożeniem kary w wysokości od 369 EUR do 5278 EUR.
 
Jeśli nie jesteś pewien kwoty zwrotu zgłoś się do nas! Wykonamy dla Ciebie darmową kalkulację rozliczenia za dany rok.
 
Termin złożenia deklaracji
 
Warto też pamiętać o obowiązujących terminach do kiedy deklaracja musi trafić do holenderskiego Urzędu Skarbowego.
1 Maja – ostateczny termin na złożenie deklaracji dla osób zameldowanych w Holandii w minionym roku podatkowym.
1 Lipca – ostateczny termin na złożenie deklaracji dla osób niezameldowanych w Holandii w minionym roku podatkowym.

W przypadku niedopełnienia powyższych terminów urząd może nałożyć karę administracyjną (kara nie zwalnia z obowiązku wykonania zaległego rozliczenia).
 
Zwrot podatku z Holandii
 
Aby było możliwe rozliczenie z holenderskim fiskusem potrzebujemy holenderskiej karty podatkowej (Jaaropgaaf/Jaaropgave), która jest wydawana za każdy rok podatkowy po 31 grudnia danego roku przez pracodawcę.
 
Nie posiadasz Jaaropgaafu? Nic straconego! Zgłoś się do nas – możemy go dla Ciebie odzyskać!
 
Przy wyższych dochodach uzyskanych w Holandii w latach 2015-2019, kiedy nie ma możliwości na uzyskanie pełnego zwrotu nadpłaconego podatku bardzo atrakcyjne jest rozliczenie wspólne z współmałżonkiem (tzw. rozłąkowe). W takich przypadkach niezbędne jest wyrobienie swojemu partnerowi numeru SOFI/BSN – również zajmujemy się ta usługą. Należy jednak pamietać, by możliwe było rozliczenie wspólne dochód partnera z Polski nie może być zbyt wysoki.
 
Krok po kroku
 
1. Otrzymałeś już Jaaropgaaf? Zgłoś się do nas – wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia. Można je pobrać również klikając na przycisk poniżej "Dokumenty do pobrania" lub uzyskać w jednym z ponad 60 punktów obsługi w całej Polsce!
2. Odeślij do nas podpisane dokumenty wraz z wypełnioną ankietą, dołączoną kopią Jaaropgaafu i pozostałymi dokumentami.
3. Dokonaj jednorazowej wpłaty według cennika lub zaznacz na ankiecie opcję płatności po rozliczeniu (szczegóły w cenniku).
 
Gotowe! Całą resztą zajmujemy się my dokładając wszelkich starań aby rozliczenie było przeprowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta.
Oczekuj na korespondencję z Holandii – w przeciwieństwie do konkurencji podajemy adresy korespondencyjne naszych klientów, aby mogli mieć wgląd w przebieg rozliczenia!
 
POSIADAMY NUMER BECON. JESTEŚMY AUTORYZOWANYM AGENTEM HOLENDERSKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO.

Zgłoszenia Online

captcha

Można nam zaufać

TimeTax Sp. z o.o. Zwrot Podatku OpoleOpinie o TimeTax Barbara Zabiega-Wikowska

Logowanie