Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung(en) lub Aufforderung zur Abgabe der Steuererklarung to inaczej wezwanie do rozliczenia z Finanzamt. Niemiecki urząd często wysyła podobne pismo do podatników. Taki list może otrzymać każda osoba, która pracowała na terenie Niemiec a jej rozliczenie podatku z Niemiec nie wpłynęło do urzędu w wymaganym terminie. Niemiecki urząd skarbowy ma prawo do wysyłania wezwań przez cały rok.
Zdarza się nawet, że Finanzamt kieruje wezwania do osób, które nie pracowały w danym roku podatkowym na terenie Niemiec. Bez względu na sytuację, zawsze na takie wezwanie trzeba zareagować. Nawet w sytuacji, gdy w wybranym roku nie pracowało się za granicą.
Twój kod rabatowy:TTBLOG20
Jak skorzystać?
formularz do rozliczenia
Wezwanie Erinnerung - wzór
Niemiecka skarbówka może wysłać wezwanie do rozliczenia pod postacią różnych pism. Najpopularniejszym wzorem jest przedstawiony poniżej:
Na widocznym wyżej wezwaniu urzędnik wzywa do rozliczenia roku 2021. Powodem jest nie otrzymanie przez urząd deklaracji podatkowej za rok 2021 do dnia 02.12.2022. Teraz obowiązkiem podatnika jest złożenie poprawnego zeznania do 13 lutego 2023 roku. Nie złożenie zeznania może się wiązać z konsekwencjami finansowymi:
- urząd może nałożyć karę za zwłokę, do 25 000 €, w zależności od tego, jak bardzo termin został przekroczony,
- urząd może oszacować podstawę opodatkowania na podstawie prognozowanych dochodów podatnika (co zapewne będzie wiązać się ze sporą dopłatą do urzędu) i wystawi decyzję.
Wystawienie przez urząd decyzji szacunkowej nie zwalnia jednak od złożenia zeznania podatkowego!
Zdarzają się jednak przypadki, w których deklaracja został już złożona a mimo tego podatnik otrzymuje wezwanie. W takich sytuacjach najczęściej deklaracja dociera do innego urzędu i dlatego urzędnik wystawiający wezwanie może nie mieć informacji o dokonanym rozliczeniu. Mimo wszystko należy niezwłocznie udzielić odpowiedzi aby uniknąć kary.
Zaufaj TimeTax
Rozliczenie podatku z Niemiec nie zawsze trzeba, ale często warto wykonać. Nie zwlekaj i sprawdź jakiej decyzji z niemieckiego urzędu skarbowego możesz się spodziewać. Nurtuje Cię pytanie: czy dostanę zwrot podatku z Niemiec? Udostępniliśmy bezpłatny kalkulator zwrotu podatku z Niemiec. Skorzystaj z niego i… podejmij najlepszą dla siebie decyzję. Rozlicz się! Bez obaw - formalności zrealizujemy za Ciebie. Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z urzędu.
Po Twojej stronie zostanie jedynie czekanie na list z urzędu. Przygotowując się do rozliczenia podatku z Niemiec pamiętaj o polskim PIT 36 ZG.
Masz pytania? Dręczą Cię wątpliwości? Skonsultuj się z naszymi specjalistami telefonicznie 774 455 030 lub mailowo pod adresem kontakt@timetax.pl
Zapraszamy do lektury podobnych artykułów:
- Po rozliczeniu podatku dochodowego w Niemczech otrzymałem pismo z urzędu Finanzamt. Co robić?
- Ile wynosi kwota wolna od podatku w Niemczech w 2023 roku?
- Kiedy nie trzeba wykazywać dochodów z zagranicy rozliczając podatek z Niemiec?
- Ile lat wstecz można się rozliczyć z Niemiec?
- Czy diety wlicza się do niemieckiego dochodu 2024?
- Czy w Niemczech można odpisać podatek na dziecko?
- Czy w Niemczech mogę skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko?
- Jaka klasa podatkowa w Niemczech jest najlepsza
- Co to jest PIT zerowy w Niemczech lub rozliczenie zerowe z Niemiec?
- Kto może uzyskać zwrot podatku z Niemiec?
- Decyzja podatkowa z Niemiec – Bescheid
- Kiedy mogę złożyć odwołanie od decyzji podatkowej i ile mam na to czasu?
- Dlaczego tak długo czekam na zwrot podatku z Niemiec?
- Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung(en) – co to jest?
- Co grozi za nierozliczenie podatku z Niemiec?
- Co to jest nieograniczony obowiązek podatkowy w Niemczech?
- Niemiecki dodatek energetyczny
Copywriter ujmujący w proste słowa nawet najbardziej zawiłe kwestie podatkowe.
Specjalnie dla Ciebie zamieszczam i publikuje materiały przygotowane przez specjalistów merytorycznych TimeTax. Jako koordynator do spraw marketingu dbam by wartościowa wiedza dotycząca rozliczeń podatku trafiała do osób, które są zainteresowane tą tematyką.
0 komentarzy